iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

1,21 TL Devlete Ödenen Telsiz Kullanım Ücreti

Herşeyden vergi alınıyor. Son olarak faturasız hat kullanıcılarının hattından her ay 1,21 TL vergi kesilmeye başlandı. Bir yıllık toplam 14,52 TL yapıyor. GSM Operatörü tarafından otomatik olarak yapılan bu kesinti devlete ödeniyormuş. Milyonlarca hat kullanıcızının olduğu ülkemizde gelire gelir katılıyor. Olan yine vatandaşa oluyor.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Cep telefonu hattına kontör satın alan vatandaşın hattından anında bu kesinti gerçekleşiyor. Vatandaş acaba kontörü eksik mi yüklemiş diye bayi ile kavga ediyor. Kontör satın alırken zaten kontörü satan kişi vergisini ödüyor. Zaten vergiler dahil olan bir hizmet için neden vatandaştan ekstra vergi kesintisi yapılıyor ki ? Baz istasyonları için vb. nedenlerle gsm şirketleri de vergi ödüyor. Vatandaş artık cep telefonu da kullanamayacak. Boğazından giyiminden kısan vatandaş artık cep telefonuna kontör yüklemek istemiyor.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Bir vatandaş şöyle diyor: “Ben kontör yüklemiyorum. Cep telefonum Nokia 3310. Param yok ki yiyecek alamaya cep telefonu alayım. Bunu da zaten hediye ettiler. Hatta kontör alamıyorum. Ödemeli atıyorum. Karşı taraf beni arıyor. Ocak ayında kontör yükledim 8 TL. Anında para kesildi. Vergi kesintisi imiş. Ben de bir daha yüklemedim. 3 ay sonunda hattım artık ödemeli de aramıyordu. Kontör yüklemek gerekiyordu. Sordum devlet üç aylı kalacağını anında tahsil eder dediler. Bende kontör yüklemedim. Hattımı başka operatöre ücretsiz taşıdım. Şimndi hattım ödemeli arıyor. Üstelik 1 TL de hediye yüklemişler içine. Artık üç ayda bir başka operatöre taşırım.”

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Cep Telefonu
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler