iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Başkasının adına hat almak

Gsm operatörleri bayileri hat satarken kimliğin aslını ve kimlik sahibini görmelidir. Aksi takdirde hat satışı yapamazlar. Yaa bunu diyor. Bu durumda başkasının adına hat almak isterseniz kimin adına hat alacaksanız o kişi ile birlikte bayiye gitmelisiniz. Faturasız hat alırken kimliğin aslı ve kimlik sahibi yeterlidir. Gsm hattı sözleşmesi bayi tarafından verilecektir. Bu form da eksiksiz doldurup imzalanmalıdır. Tabiki hat kimin adına alınıyor ise o kişi tarafından. Eğer faturalı hat alıyorsanız ayrıca yanınızda ikematgah, kredi kartı ekstresi, adınıza düzenlenmiş elektrik-su-internet-telefon vb. herhangi bir fatura aslı (ödeme makbuzu değil) gibi belgelerden yalnızca bir adet ve son aya ait olmalı bulundurmalısınız.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Bu bahsettiğim şekilde olmak zorundadır. Yasa bunu diyor. Fakat tanıdığınız bir bayi varsa bu şekilde olmak zorunda değil. Bir kimlik fotokopisi götürün o size hattı açıyor ve gerekli evrakalrı sahte imza atarak kendi ayarlıyor. Peki böyle bir durumda ne olur? Eğer adına hat açılan kişi bunu öğrenir ve şikayetçi olursa o bayi hakkında soruşturma başlatılır. Artık savcı veya hakim ne karar verirse o bayi için o cezai işlem uygulanır.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Başkasının adına hat almak eğer ki adına aldığınız kişinin rızası olmadan yapılan bir işlem ise suçtur. Açık hat şeklinde tabir edilen hatların satışı da kullanması da suçtur.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler