iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Burun Ameliyatından Sonra Okyanus Suyu mu Serum Fizyolojik Burun Damlası Mı Kullanılmalı ?

Herhangi bir burun ameliyatı geçirirseniz (deviasyon, sinüzit, septum veya estetik), doktorunuz size serum fizyolojik burun damlası veya okyanus suyu kullanmanızı tavsiye edecektir. Her ikisi de tuzlu olarak değerlendirilmektedir. Dilerseniz evinizde de bu karışımları elde edebilirsiniz. Ancak tavsiyem hazır olanı kullanmanızdır. Eğer maddi durumunuz kötü değilse evde hazırlamayın ve hazır satılanları kullanın.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

ilk olarak ucuza nasıl serum fizyolojik burun damlası elde edilir bunu sizlere söyleyeceğim. Bir litre içme suyunu ilk önce kaynatın. Kaynamış suyun soğumasını bekleyin. Şimdi bu su içerisine 1 tatlı kaşığı deniz tuzu ekleyerek iyice karıştırın. Serum Fizyolojik burun damlası eczanelerde satılmaktadır. Çok pahalı değildir. Bir kutuyu açtığınızda 5 gün içerisinde tüketilmelidir. Ben kullanmadım. Bu yüzden herhangi bir yorum yapmayacağım. Serum fizyolojik burun damlası tek bir marka adı altında eczanelerde bulunabilir. Burun ameliyatı sonrası kullanıldığı gibi sadece burun tıkanıklığı içinde kullanılabilir. Eğer evde hazırlarsanız size tavsiyem hazırladığınız çözeltiyi bir burun spreyi şisesi içerisine doldurmanızdır. Bazıalrı şırıngaya çekerek de kullanıyormuş. Ben size iliadin isimli burun spreyinden almanızı tavsiye edeceğim. Hem ucuzdur. Hemde her eczanede bulunmaktadır. Ayrıca püskürtme kapasitesi yeterli seviyededir. Kendinizi buruna su çekecek diye veya şırıngayla buruna su vermekle boşuna yormayın. İliadin şisesini boşalttıktan sonra iyice temizleyin ve hazırladığınız çözeltiyi içerisine koyarak kullanın. İliadin kullandığım için şisenin bunun için elverişli olduğunu söyleyebilirim. Ben kullanmadım. Ancak bu şekilde bence kullanılabilir.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Okyanus suyu eczanelerde satılmaktadır. Farklı markalar adı altında satışa sunulmuştur. İki defa burun ameliyatı oldum ve toplamda dört farklı marka okyanus suyu denedim. Bunların arasında en kaliteli oalrak düşündüğüm marka Tonimer Normal Sprey’dir. 30 TL satış fiyatıdır. Doktorum farklı bir marka yazmıştı ve piyasada en çok bulunan marka oydu. Sterimar mrkasının fiyatı eczaneye göre değişmekte. İki farklı boyutu var. 25 TL ile 35 TL arasında fiyatı var. Bir de Naso Drill var. Bunun fiyatı da 30 TL. Markası ne olursa olsun içeriğine baktığınızda aynı şeyi göreceksiniz. Ancak neden Tonimer markası derseniz; içerisinden üç çeşit başlık çıkıyor. Size uygun olanını kullanabilirsiniz. Diğerlerinde püskürtme çok etkili değil. Tek bir başlık var onlarda. Ben genellikle mavi olan başlığı kullanıyorum. Püskürtme kapasitesi yüksek. Burun tıkandığında genelde nefes alabilecek kadar bir alan sağlıyor. Kullanınca burundaki kalıntılar geniz arkasından gelmek suretiyle oral olarak dışarı atılıyor. Sadece hijyen için ve ıslatma amacı ile kullanacaksam yeşil kapağı tercih ediyorum. Beyaz kapak ise çocuklar ve beekler için kullanılıyor. Burun ameliyatı sonrası mutlaka Tonimer markasını tercih edin derim. Ama onun dışında ameliyat yok ise ve sadece burun tıkanıklığı için kullanacaksanız dilediğiniz markayı tercih edebilirsiniz. Çok çabuk bitiyor. Sürekli kullanımlarda sizin için masraflı olacaktır. Maddi durumunuz yeterli değilse üstte bahsettiğim şekilde aynı görevi görecek şekilde çözeltiyi evde hazırlayabilirsiniz.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

İlk ameliyatım başarısız bir operasyon ile sonuçlanmıştı. Daha sonra detaylı araştırma yaptım ve bu şekilde doktorumu seçtim. Doktorum gerçekten başarılı bir cerrahtı. Doktorum bana okyanus suyu tavsiye etti. Fizyolojik serumdan hiç bahsetmedi. Ben de sormadım. Merak edenler için Op. Dr. Volkan Kahya.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Genel
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler