iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

CleanBank Dolandırıcılığı

Yazı içeriği geçici olarak kaldırılmıştır. Yazı hakkında firmamızın hukuk departmanı tarafından gerekli incelemeler başlatılmıştır.

 

Cep telefonuma gelen mesajla az önce şaşkına döndüm. İki farklı cep telefonuma da kısa bir süre arayla aynı mesaj geldi. Bu bir dolandırıcılık yöntemi olmalı çünkü BDDK tarafından belirlenmiş bir yasa var.

Mesaj içeriği:
Siz de ,Türkiye'nin lider ödeme firması Cleanbank'a katilarak Türkiye geneli toplu fatura tahsilati vb islemler icin cözüm ortagina ihtiyaciniz varsa 0850 452 00 03 irtibata geciniz

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

BDDK der ki herhangi fatura ödeme işlemi yapan firma yada kişi kesinlikle firma adında ya da işyerinde yada benzeri herhangi bir yerde bank, banka, banka güvenceli, banka teminatlı vb. ifadeler kullanamaz. Nedeni ise gayet açık: Ülkemizde insanlar bankalara karşı güven duymakta. Eer firma adında bank yada banka kelimesi kullanılırsa o firma insanların bankaya olan güvenini kullanarak işlem yapacak. Ancak bu tarz firmalar BDDK’nın denetiminde değil ve gerekli yasal yükümlülükleri yerine getirmemişler.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Dolandırılmamak için cep telefonunuza bu şekilde bank veya banka adı kullanılarak gönderilen mesajları dikkate almayınız.

Bu mesajı gönderen firmanın yetkilisi iseniz destek@igotek.net e-mail adresi ile irtibata geçebilirsiniz. Sadece e-mail ile yapılan başvuru dikkate alınacaktır. Telefonda hiçbir şekilde bilgi paylaşımı yapılmamaktadır.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Hukuk
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler