iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Ekran Kartlarına ROM Yükleme & Overclock

Overclok nedir ?
Bir işlemciden maksimum gücü elde etmek için yapılan hız aşırtma işlemine verilen addır. Madencilik yapılan ekran kartları overclock edilerek ekran kartlarının mevcuttaki hashrate değeri arttırılması amaçlanır.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

AMD ekran kartları “TRIXX” veya “MSI AfterBurning” isimli programlar aracılığı ile kolaylıkla overclock edilebilmektedir. Bu programlar kullanıcılara en kolay şekilde değişiklik yapmasına yardımcı olur.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

ROM yükleme ise önceden değişiklikleri yapılmış bir yazılımın mevcuttaki bir ekran kartının içerisine yüklenerek orjinal yazılımını ndeğiştirilmesi sonucunda kalıcı olarak elde edilen overclock işlemidir.

Madencilik için kullanılan ekran kartlarının 7/24 çalıştığını düşünürsek ayarlar ile biraz oynayarak üretim gücünü arttırmak mantıklıdır. ancak çok fazla yükseltme yapılmasını kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ekran kartlarınızın uzun vadeli çalışmasını istiyorsanız aşırı derecede hız aşırtmalarından sakınmanız gerekmektedir.

Burada yazdığım bilgiler newbie olarak tanımladığımız bu işe yeni giren kişiler için hazırlanmış rehberdir. Eğer bu rehberin size faydası olduğunu düşünüyorsanız donation olarak cüzdanıma coin gönderirseniz memnun olurum.

BITCOIN wallet: 1BqZ83eA5KVrD4kkFiRJfe6ipK1QkCAxpC

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Teknoloji
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler