iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Elektrikler Neden Kesiliyor ?

Elektrik firmaları neden kullandığımız elektriği sebepsiz yere kesiyor çoğu kimse bilmez. Sürekli olarak tel kopması, trafo patlaması gibi sorunlar ortaya çıkar. Bunalrın sonucunda elektrik kesintisi olur. Ayrıca firmalarda gelişigüzel gibi görünmesine rağmen bilinçli olarak elektrikleri bölge böle zaman aralıklarıyla kesmektedir. Bu Türkiye’nin pek çok ilinde bu şekildedir.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Peki neden ?
Yeni bir bina yaptırdık ve elektrik aboneliği alırken bir daire için 13,00 Kw güç ihtiyacımız olduğunu bildirdik. Ancak bize daire için 7,80 Kw güç tahsis edildi ve sözleşmeye de bizim ihtiyacımız ve bize tahsis edilen güç yazıldı. Bize ihtiyacımızdan az güç tahsis edildi. Bu ne demek oluyor ? Eğer biz ihtiyaçlarımız doğrultusunda lazım gelen tüm enerjiyi kullanmak istersek güç yetersiz elecek ve olası muhtemel trafo arızaları sonucunda bölgede elektrik kesintisi yaşanacak. Bir başka açıdan baktığımızda bölgedeki herkes ihtiyaçları doğrultusunda enerji kullandığında bölgeye verilen güç yetersiz gelince olası muhtemel arızalardan kaçınmak için elektrik firması kesinti yapacaktır.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Elektrik sözleşmelerinde sözleşmede tahsis edilen güçten fazla bir güç kullanımı yapılması halinde bundan dolayı abonenin sorumlu olduğu bildirilmektedir. Yani hem talep edilen gücü tahsis etmiyorlar hemde sorumluluğu abonenin üzerine bırakıyorlar.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Hukuk
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler