iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Ev – İşyeri sahibi ve kiracı arasındaki yükümlülükler

Ev – işyeri sahipleri ve kiracıları arasında bazı yükümlülükler bulunmaktadır.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Elektrik sayacı ve su sayacı gayrimenkul sahibi tarafından alınıp monte ettirilir. Elektrik ve su abonelikleri kiracı tarafından alınırak ilgili birimlerin abonelik işlemi için talep ettiği tutarlar kiracı tarafından ödenir. Ancak ilk defa abonelik alınacak yerler için ödenmesi gereken ekstra ücretler var ise bu ücretler gayrimenkul sahibi tarafından ödenir.

Kiracı, gayrimenkul sahibi gayrimenkülü kiracıya nasıl teslim etmiş ise o halde teslim etmekle yükümlüdür. Örneğin boyası yeni yapılmış kapı ve pencereleri sağlam bir yer kapı ve pencereleri hasarlı boyası tahrip edilmiş bir şekilde teslim edilemez. Bir diğer örnek ise: duşakabin takılmış bir dairenin duşakabini olmadan teslim edilemez.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Apartman-site aidatları kiracı tarafından ödenmelidir. Ödenmemesi durumunda apartman-site yönetimi tarafından gayrimenkul sahibinden tahsil edilebilir. Gayrimenkul sahibi ise icra marifeti ile kiracıdan tahsilat yapabilir.

Eğer kiracınız ile veya evsahibiniz ile aranızda anlaşmazlık var ise bizden destek alabilirsiniz. Bilgi Destek Hattı numaramızı aradığınızda problemlerinizi dinliyoruz ve yasal olarak neler olması gerektiği hakkında size bilgi veriyoruz.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Hukuk
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler