iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Fatura Ödeme Merkezi Nasıl Kurulur ?

Fatura ödeme merkezi açmak aslında çok kolaydır. Fakat fatura ödeme merkezi işleterek para kazanmak aslında biraz zordur. Ama eğer siz işinizi düzgün yaaprsanız ve güvenilir firmalarla çalışırsanız kısa sürede çok güzel gelir elde edebilirsiniz. Peki dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Yazımızın tamamını okuduğunuzda kısa sürede yüksek gelir elde etmeyi öğreneceksiniz.

Dilerseniz bilgi destek hattımızı arayarak da bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca fatura ödeme merkezi bayiliğini nasıl alacağınız hususunda da bilgi sahibi olaiblirsiniz.

Bilgi Destek Hattı
0 592 211 42 42

1. İşyeri lokasyonu seçimi çok önemlidir. İşyerinizin bulunacağı yer çevresinde ev ve işyeri sayısının çok olması önemlidir. Özellikle ev sayısının çok olması en önemli şeydir. Ne kadar çok ev varsa o kadar çok fatura var demektir. Ev telefonu, iş telefonu, cep telefonu, elektrik, su, doğalgaz, digiturk, d-smart, internet faturaları özellikle en çok gelen faturalardır.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

2. İşyerinin çok büyük olmasına gerek yoktur. Büyük işyerleri tutmaktan kaçının. İşyerinin kirasının çok yüksek olmamasına dikkat edin. Kirası uygun işyerlerini tercih edin. Eğer ki çok işlek bir caddede işyeri kiralayacaksanız bu durumda sorun yoktur. Ama çok fazla işlek olmayan yerlerde fazla kirası olan yerleri tutmayın.

3. Fatura ödeme merkezi programını satın aldığınız firmayı çok dikkatli seçin. Hiçbir ücret almadan fatura ödeme merkezi programı veren firmalardan uzak durun. Unutmayın ki her firma para kazanmak için çalışır. Kimse bedava çalışmaz. Bedavaya hizmet veren firmalar bazı hileler yaparak vatandaşı aldatmakta ya progrmaı kullanan kişiyi ya da programı kullanan kişilerin müşterilerini dolandırmaktadır. Bununla ilgili ayrı bir yazımız bulunmaktadır. Detaylı olarak irdelenmiştir. Ayrıca o yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Fatura ödeme merkezi programı minimum 1000 TL ‘ dir. Uzman Fatura Ödeme Merkezi adı altında hizmet veren iGOTEK Kurumsal Çözümler isimli firmayı tercih etmenizi tavsiye ederiz. Uzun zamandır bu sektörde hizmet veren en güvenilir firmadır.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

4. Gelen müşterinizi bekletmeyin ve verdiği faturaları heme nsistemden ödeyerek ödeme makbuzunu müşteriye teslim edin. Müşteri faturam neden yüksek geldi şeklinde soru yönelttiğinde sadece faturaları tahsil edip ilgili kuruma parayı aktardığınızı ve bu kurumalrla bunun dışında ilginiz olmadığını belirtin. Fatura ödemeye gelen müşteriler sanki faturayı siz göndermişsiniz gibi davranırlar. Faturaları sizin göndermediğinizi ve fatura başına sadece 1 TL kazandığınızı söylemekten çekinmeyin. Size 10 tL de fatura gelse 100 TL de fatura gelse benim kazancım aynı şeklinde bilgi verebilirsiniz.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

5. Fatura ödemelerini kredi kartı ile yapmak isteyen müşterileriniz için bankanızdan tek çekim kullanmak için pos cihazı alabilirsiniz. Yalnız pos cihazı alırken özellikle dikkat etmeniz gereken şey taksitli pos cihazı almamaktır. Eğer ki taksitli pos cihazı alırsanız bonus parapuan gibi ektralarda sizden kesileceği için sadece tek çekim pos alınız. Birden fazla bankadan pos cihazı almayınız. Sadece tek bir bankadan pos cihazı alınız. Birden fazla bankadan pos cihazı aldığınızda a bankasına ait kartı yanlışlıkla b bankasından çekerseniz size cezai işlem uygulanır. Banka tarafından uygulanan bu cezai işlem ekstrenizde bonus üye işyeri katkısı olarak gözükür. İşyerinizde sadece bir adet pos cihazı bulundurun ve tek çekim olsun taksite kapalı olsun.

6. Faturaları ödeme yöntemi için merkezi ödeme ile yaparsanız sorun yok, fakat elden ödeme yaparsanız müşteriniz gittikten sonra mutlaka fatura tutarını ilgili kuruma aktarın. Özellikle son ödeme tarihi geçmiş faturalar için bu çok önemlidir. Eğer son ödeme tarihi geçmemiş ise işlemi akşama bırakmanızda sakınca yoktur. Cep telefonu faturaları için özellikle son ödeme tarihi geçmiş olanların bedelini en kısa sürede kuruma aktarınız.

7. Digiturk vb. bazı kurumların fatura tutarı ödendiğinde 24 saat sonra borçtan düşer bunu unutmayın. Bu tarz fatura ödemelerinde müşterinize bilgi verin.

8. TTNET internet faturalarında 3 fatura üst üste ödenememiş ve internet hizmeti durdurulmuş ise bu üç faturanın da ödenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde internet hizmeti tekrar kullanıma açılmaz. Kısmi ödemelerin yapılması sadece icra takibine maruz kalmamayı ve faiz işlemesini durdurmayı sağlar.

9. Gece 23:00’dan sonra fatura ödemesi yapılamaz. sabah 08:00 akşam 21:00 arası çalışmaya özen gösterin. Bulunduğunuz bölgeye göre bu belirtilen saatler arasında bir çalışma dilimi belirleyin. Her gün işyerinizi açıp kapattığınız saat aynı olsun. Pazar günleri işyerinizi kapalı tutabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar sizin çalışma saatlerinize bir ay içeriisnde alışacaktır.

10. Fatura ödemelerini nakit almaya özen gösterin. Kredi kartı ile ödemek isteyen olursa bankanın size uyguladığı komisyon oranını müşteriye mutlaka yansıtın, kendi cebinizden karşılamayın zarar edersiniz.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

11. Çevredeki işyerleri ile anlaşarak fatura bilgilerini öğrenip işyerleri için fatura kartı oluşturun. son ödeme tarihleri sizin işyeri ile aynı olacaktır. Son ödeme tarihinden bir gün önce tüm faturalar için ödendi makbuzu çıkartın. Ödendi makbuzundan iki adet yazdırın. Bir gün sonra yani son ödeme tarihi geldiğinde bu işyerlerini tek tek dolaşın ve fatura bedelini alarak ödeme makbuzunu teslim edin. Fatura bedelini ödemeyen işyerlerine işlemi geri iptal edeceğinizi belirtin. Yapılan bir işlemi aynı gün içerisinde iptal edebildiğinizi bilsinler. Fatura bedelini ödeyen işyeri saihplerine ödendi makbuzunu teslim ederken bir kopyası da sizde kalacaktır. Sizde kalan kopyaya bir işaret koyun. İşyerinize geri geldiğinizde işaret koyduğunuz faturaların ödemesini ilgili kuruma yapınız. Bu işlemi her ay mutlaka tekrar ediniz. Bu sayede geliriniz çok kısa sürede artacaktır ve hizmeti direk ayağına kadar götürdüğünüz için müşterileriniz sizi terich edecektir.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

12. Bedelini aldığınız faturaları kesinlikle ilgili kuruma aktarınız ve müşteirlerinizi mağdur etmeyiniz. Unutmayın ki müşteriyle birebir siz muhatap olduğunuz için tüm işlemlerden direk siz sorumlusunuz. Merkezden ödemeler için mutlaka güvenlik uyarıları içeren diğer yazımızı okuyunuz.

Uzman Fatura Ödeme Merkezi Bayi Temsilcisi
Reklam Alanı

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Bayilik
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler