iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Green Hamamat Hotel – Reyhanlı

Kükürt oranı yüksek doğal kaynak suyu ile şifalı olduğuna inanılan termal oteldir. Şifa bulmak için gidenler pişman olmaktadır. Size kişisel deneyimimizi anlatmak istiyorum. Gitmek isteyenler pişman olmamak için bu yazıyı mutlaka okumalıdır.

Bir gün öncesinden telefonla arayarak çift kişilik odada çift kişi için 180 TL anlaşarak toplamda 360 TL karşılığında 4 kişilik rezervasyon yaptırdım. Oraya gittiğimde Mersin’den gelen evli bir çiftin çift kişilik odada çift kişi için 200 TL ödemiş olduğunu öğrendim ve şaşırdım. Kişiye göre fiyat muamelesi uygulanmakta ve bu hiç hoş bir durum değil. Tamamen bir rezalet. Bizim konaklama yaptığımız tarih 11.02.2015, bir gece kaldık. Beğenseydik daha kalacaktık ancak beğenmediğimiz, pişman olduğumuz için ertesi gün çıkış yaptık. Oda numaralarımız 204 ve 205. Otelde kalan herkesle konuştuk ve herkes geldiğine pişmandı. Aynı odalar için faklı fiyat uygulanamsı kötü bir şeydir.

Otele ilk geldiğimizde benim beklentilerim çok yüksek değildi. Her ne kadar ailem kaliteli otellere alışkın olsa da onların hayal kırıklığına uğradığını gördüğümde her otel farklı olur. Hatay’daki ilk ve tek termal otel bu. Tadını çıkartın dedim ve her seferinde bunu söylememe rağmen ben de çok pişman oldum.

Otopark konusunda sıkıntısı yoktur. Odaya çıkarken bellboy sadece odayı gösterdi, bavulları taşımadı. Odayı kendimizde bulabilirdik. Bu yüzden bahşiş vermedim ki her gittiğim otelde bellboya mutlaka bahşiş veren biriyimdir.

Lobide bulunan tuvaletler temiz değil. Musluk çevrelerinde bulunan yeşillikler ve kireçten bahsetmiyorum. Çünkü bunlar termal otellerde doğal birşeydir. Ama klozetlerin hijyenik olmayışı kötü. Tekrar oraya geçmemeyi düşünerek odamıza yerleştik. İlk açıldığından beri hiçbirşeyin yenilenmediği belliydi. Bornozlarda pas lekeleri vardı. Odadaki televizyon çalışmıyordu. Kaloriferler çalışmıyorud. En azından klima çalışıyordu oda ısınacaktı. Termal otele kışın gittiğinizde odaların fırın gibi olması gerekir. Özellikle tedavi için gidildiğinden soğukta durulmaması lazım. Tekrar hayal kırıklıkları.

Havuza geçelim dedik. Havuza giderken her yer buz gibi soğuktu. Bornozun içinde donduk. Havuza girmeden önce bulunan soyunma kabinlerinin olduğu alanda bir adet elektrikli soba var ama o kadar büyü be soguk bir alanı ısıtmıyor. Havuza girmeden önce duş alın diye bir uyarı levhası gördük. Duş almak istedik ama akan su buz gibi soğuk. Böylesine soğuk bir suda kışın ortasında duş almak mümkün değil. Duş almadan havuza geçtik. Fakat o da ne havuzdaki termal su ılık ! Ortada bir bölümden su akıyor, bu su sıcak ama çok sıcak değil. Çok kalabalık değildi ve sırayla herkes bu suyun altına geçerek ısınmaya çalışıyordu. Bizde öyle yaptık.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Türk hamamı ve sauna var dediler. Tam bir fiyasko, tam bir rezillik ! Türk hammaı buz gibi. Sadece sıcak suyu açıp dökünüyoruz ama su yeteri kadar sıcak değil ve üşüdük. Zaten hamama daha önce girenler tekrar girmiyor. Sadece biz vardık. Sauna geçtik. Burası da buz gibi. ÜStüne görevli dikkatli olun elektrik çarpabilir dedi. Biz şok geçiriyoruz. Sauna sabah 10-12 araçı çalışıyormuş. Otele giriş saat 2 de. Bu yüzden o gün saunayı kullanamadık. Sauna akşam 8-10 arası çalışıyormuş. Akşam yemeğinden çıktığımızda saat 9:40’tı. Biz yine kullanamadık. Bir terslik var sauna saatlerinde. Saunanın sürekli çalışması lazım. Oraya gelenler sürekli sıcakta durmalı. Ne için gidildiği ortada.

Havuzdan çıkıp odanıza gidene kadar soğuktan donuyorsunuz. İç mekan buz gibi soğuk. Isıtmamışlar. Bir de utanmadan broşürlerde havuzdan çıkınca vücudunuzu sıcak tutun. Soğuga maruz kalmayın yazıyor. Havuz ve termal su kirli gibi gözüküyor olsa da termal suyun özelliğinden olduğu için herhangi olumsuz bir şey söyleyemem ama otelin ilk açıldığında yapılan herşey olduğu gibi duruyor. Hiç yenileme yapılmamış. Pas lekeleri her yerde. Havuz girişinde bir görevli masası mevcut ancak görevliyi bulmak çok zor.

Otel genelinde Suriyeli çalışan sayısı oldukça fazla. Ne dediklerini anlamıyorsunuz. Türkçeyi çok iyi bilmiyorlar. Öğleden sonra çay-pasta saati varmış. Çay, iki çeşit poğaça ve petibör bisküvi var. Su ücretsiz. Soda, kola vb. içecekler ücretli. Bu hususta herhangi bir problem yok. Aynı alanda okey, kağıt ve tavla oluşu güzel bir şeydi. Çünkü otelde başka vakit geçirecek bir tkinlik yoktur. Aynı alanda bir de TV var. Burada haberleri izledik, çünkü odadaki TV çalışmıyordu.

Akşam yemeği için herkes eleştirse ve beğenmese de ben olumsuz bir şey söylemek istemiyorum. Bu kalitede bir otelde olması gerektiği gibiydi. Su dışındaki içecekler ücretliydi. Yemek çeşitlerine gelince: pirinç pilavı, nohut sulusu, patatesli sulu izmir köfte, börek, humus, salata çeşitler, acılı ezme, meyve vb. çeşitler mevcuttu. Her gün benzer şekildeymiş. Diğer misafirler bu şekilde bilgi paylaştı. Yemek esansında org eşliğinde canlı müzik vardı. Güzeldi. Otelde tek memnun kaldığım şey bu oldu. Canlı müzik eşliğinde ortalam bir akşam yemeği. Yemekler kötü değildi.

O gece berbat bir gece geçirdim. Yatak inanılmaz rahatsızdı. Resmen yatağın içindeki yaylar sırtıma batıyordu. Hala sırtım ağrıyor. Masaj salonundan randevu aldım. Bu yazı bitince tüm ailecek masaja gidiyoruz. Bu kadar kötü bir yatak olamazdı.

Sabah kahvaltısı ben yapmadım. Ancak bizimkilerin ve diğer ote lmisafirlerinin anlattığına göre akşam yemeği gibiymiş. Bu hususta bir şey söylemeyeceğim ama kötü olduğunu sanmıyorum. Akşam yemeğinde edindiğim tecrübe bu yöndeydi.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Sabah havuz suyu inanılmaz derecede soğuktu. Hamam ve sauna da aynı şekildeydi. Odada sıcak bir duş aldım kendime gelmek için. Ekstralarımızı ödeyerek saat 11 gibi otelden ayrıldık. Tabi ki pişmandık. Kışıın bir daha kesinlikle gelmeyiz ama yazın gece kalmamak koşulu ile günü birlik ziyarete geliriz diye düşünüyorduk.

Eve geldiğimizde yüzüğümün parmağımda olmadığını gördüm. Ve bir gün önce havuza gitmeden önce 2025 numaralı odada TV nin yanına aynanın önüne koyduğumu hatırladım. Yüzüğü tekrar takmamıştım. Çünkü termal havuzda rengi değişecekti, zarar görecekti biliyorum. İş yoğunluğundan otel iancak gece arayabildim. Sabah tekrar aramam söylendi. Sabah aradım. Gece bakmamışlar sanırım. Görevli birine sordu ve direk hayır efendim yüzük bulunmamış dedi. Pahalı bir yüzük olmadığını, değerinin en fazla 50 tL olduğunu ama manevi değeri olduğun uilettim. Koyduğum yeri belirttim. Tekrar bakmalarını, belki yere düşmüş olabileceğini belirttim ve hatta bulurlarsa 50 TL de bahşiş vereceğimi söyledim. Ama malesef yok.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Kat temizlik görevlisi yüzüğümü almış olmalı. Daha önce yüzlerce otelde kalmış ve hep birşeyler unutmuş biri olarak her seferinde unuttuğum şeyler için otel görevlileri arayıp bilgi verirdi. Ancak bu otelde tam tersi oldu. Ben yerini söylememe rağmen hayır yoktur denildi. Bir defa yok denildiği için de sonradan bahşiş vereceğimi söylediğim halde dahi yüzük ortaya çıkmadı. Bir otelin kalitesini ortaya koyan en önemli şeylerden biridir bu.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Oteldeyken personelin ters bir davranışını görmedim. Güleryüzlüydüler ve otelin olumsuzluklarını bildikleri halde sizi kırmadan iyi davranıp sizi tatmin edek cevaplar veriyorlardı. Mesela havuzun soğukluğundna bahsettiğimizde ısıtma tesisatında problem olduğunu kısa bir sürede düzeltileceğini söylediler. Hiç düzelmedi ama biz gerçeğin farkında olduğumuzdan ısrarcı olmadık. Sonuçta çok pahalı bir yer de değildi ve benim beklentilerim çok yüksek de değildi.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Peki böyle bir otele tekrar gidilir mi ? Gidilmez ! Yazın günü birlik giderim diye düşünüyordum am artık gitmem. İçimdeki Ses isimli Türk filmindeki tur görevlisinin götürdüğü otel gibi vasat altı bir otel. Son olarak otele ait iletişim ve adres bilgilerini de altta paylaşıyorum.

Adres: Kırıkhan – Reyhanli Otoyolu 24 KM. Reyhanli – Kumlu, Hatay
Telefon: (0326) 464 1050

Herhangi bir sorunuz olursa support@igotek.net adresine email gönderebilirsiniz.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Sağlık
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler