iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

ipotek fek ücreti nedir ?

Bir bankadan kredi çekerek ev aldınız. Krediyi çekerken eve banka tarafından ipotek konuluyor. Kredi borcunuzu ödeyip bitirdikten sonra sevinmeyin. Çünkü borcunuz bitmedi.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

İpotek fek ücreti adı altında ödemeniz gereken bir ücret daha var ve bu ücret ortalama 400 TL civarındadır. Banka bu ücreti ödemenizi talep ediyor. Aksi takdirde evinizin üzerinde bulunan ipoteği kaldırmıyor. Bu ücreti ödediğinizde ipotek fek yazısını hazırlayıp size gönderiyorlar Bu yazı ile tapuya başvurduğunuzda konutunuz üzerindeki ipotek kalkıyor.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

İpotek fek ücreti minumum 200 TL olup maksimum 400 TL’dir. Bu ücretin talep edilmesi aslında yasal değil. Çünkü siz kredi çekerken size bu şekilde bir ücret ödemeniz gerektiği söylenmiyor. Kredi çekerken dosya masrafı, hayat sigortası, expertiz ücreti, hesap işletim ücretleri, kredi faizi vb. ücretler adı altında zaten bir çok şeyi ödemenizi talep eden bankalar bunları başlangıçta söylüyor. Fakat ipotek fek ücretini söylemiyor. Başta ben bunu kabul ediyorum diye söylemediğiniz hiçbirşeyi sizden talep edemezler. Bu yüzden tüketici mahkemesine başvurarak bu paranın ödenmeden ipotek fek yazısının tarafınıza verilemsini talep ediniz.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Hukuk
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler