iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Kvk@kvk.com Merhaba Siparişleriniz Kargoya Verilmiştir.

Son günlerde Kvk@kvk.com email adresinden “Merhaba siparişleriniz kargoya veirlmiştir.” konu başlığı ile pek çok kişiye email gönderildiği şikayeti tarafımıza ulaşmıştır. Söz konusu email KVK firması tarafından gönderilmemektedir. Bu bir dolandırıcılık yöntemidir.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

KVK firması bu şekilde bir email adresi kullanmamaktadır. Size bu şekilde gelen emailleri açmadan direk siliniz. Email içerisinde ekli olan dosya içerisinde virüs ve trojen bulunmaktadır. Bilgisayarınızı, facebook hesabınızı, email adresinizi ve hatta banka hesabınızı bile çalabilirler.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Savcılığa şikayet etseniz dahi bu emaillerin gönderim kaynağı yurtdışı olduğu için pek bir sonuç elde edemezsiniz. Bu yüzden dikkatli olup bu tarz emailleri açmamak gerekiyor. Olurda açarsanız ve banka hesabınızla ilgili işlem yapılırsa savcılığa suç bildiriminde bulunursanız paranın gönderildiği kaynak takip edilebilir. Buna benzer bir durum yaklaşık 6 yıl önce başıma gelmişti. Dava halen devam etmekte. Paranın kimlerin banka hesabına gittiği ve bankamatikten çekildiği bilgisi savcılık dosyasında mevcut. Kişi o tarihten önce bankamatik kartını kaybettiğini iddia etmiş ise de banka kayıtlarında bu bilgi yoktur. Dediğim gibi dava devam ettiği için henüz birşey söyleyemeyeceğim. Ancak devletin uzun yıllar bulamadığı zanlıları 11818’i arayarak adlarına kayıtlı cep telefonu numaraları vasıtasıyla buldum. Bu da çok ilginçtir. Zaten aradan zaman geçtikten sorna ifadeleri de alındı. Ama gerek banka tarafından verilen bilgiler, gerek internet servis sağlayıcı tarafından verilen bilgiler bu yapılan işlemin illegal olduğunun ispatı olmasına rağmen halen bir ceza verilmedi.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Hukuk
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler