iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Lazer Epilasyonda Seans Sayısı ve Seans Süresi Nedir ?

İnsan vücudundaki kıllar anajen (büyüme ve katejen (dinlenme) adı verilen dönemlerden geçmektedir. Lazer ışık enerjisi kılların anejen fazında etkili olmaktadır. İnsan vücudundaki kılların ancak %20’si anejen fazındadır.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Her lazer epilasyon uygulama seansında ancak anejen fazdaki kıllar yok edildiğinden tek bir lazer seansı kılların kalıcı olarak yok edilmesi için yeterli değildir. Her epilasyon seansında kılların %10 – %20’si yok edilir. LAzer epilasyonda başarı kılın rengiyle de çok bağlantılıdır. Koyu renk kıllar lazerden iyi etkilenirken beyaz ve açık renk kıllar lazerden çok fazla etkilenmezler.

Seans sayısı; kişisel özelliklere, uygulama bölgesine ve kılların taşıdığı özelliklere bağlı olarak değişmektedir. Vücut bölgeleri için 8-10 seans öngörülmektedir. Yüz ve kol bölgeleri içinse kıl özelliklerine bağlı oalrak 10-20 seans öngörülmektedir.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Seans aralıkları ise vücut için 6-8 hafta iken, yüz ve kol bölgeleri için 4-6 haftadır. Seans süresi uygulama bölgesinin büyüklüğüne bağlıdır. Kullanılan lazer sistemelri genelde hızlı sistemlerdir. Örneğin; koltuk altı lazer epilasyon uygulaması birkaç dakika sürerken, tüm bacak uygulaması 30-40 dakika sürmektedir.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Sağlık
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler