iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Micro Dimming Pro Nedir ?

Plasma tvler koyu renk tonularını hakim bir şekilde kullanabilmektedir. Ancak Lec/LCD tvler koyu renk tonlarını teknolojisi gereği etkin olarak gösteremez. Bu yüzden local dimming adı ile çıkarılan teknoloji sayesinde koyu renklere özellikle siyah ağırlıklı renk tonlarına hakim olmak hedeflenmiştir. Local dimming teknolojisi sayesinde led tvlerdeki eksiklik giderilmeye başlanmıştır. Daha sonra bu teknoloji geliştirilerek micro dimming ve micro dimming pro olarak iki farklı şekilde ortaya çıkarılmıştır. Pro olanı daha üstündür. Alacağınız led tv de micro dimming pro özelliği varsa koyu renklere özellikler siyah tonlarda daha başarılı bir görüntü elde edilmektedir.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Led tvler teknolojileri gereği alttan-üstten yada soldan-sağdan aydınlatmalı şekilde olmaktadır. Bu yüzden koyu renkleri gösterirken lokal olarak başarısızdırlar. Bu tüm led tvler için geçerlidir. Bu yüzden bu şekidle bir teknoloji çıkartılarak plasma tv lerin başarısı yakalanmak istenilmiştir.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Teknoloji
Etiketler:
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler