iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Operator Doktor Volkan Kahya

Operator Doktor Volkan Kahya deviasyon ve septum ameliyatları konusunda gayet başarılı bir cerrahtır. Burun estetiği konusunda yeteneklidir. Herşeyden en önemlisi hasta psikolojisini çok iyi anlamakta, hastaya buna göre davranmakta ve detaylı bilgilendirme de yapmaktadır ki bu çok önemlidir. İlk önce farklı bir doktor ameliyatımı gerçekleştirdi. Ancak sorun yaşayınca Operator Doktor Volkan Kahya ile görüştüm ve sorunum tamamen çözüme ulaştı. Detaylı olarak tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim. Aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz. Zira burun vücudun en önemli organlarından biriymiş bunu öğrenmiş oldum.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Bende deviasyon sorunu vardı. Burun boşluğunu ortadan ikiye ayıran kıkırdak doku sol burun deliğine baskı yapıyordu. Ayrıca sol burun deliğininin uç kısmında burun deliğini kapatan ve çok az bir boşluk bırakacak şekilde dışarıdan normalde belli olmayan nefes alımını ciddi derecede etkileyen bir kıkırdak doku vardı. İlk muaynemde burna ışık tutarak bakan doktor hemen ameliyata alalım çok kolay demişti. Ancak korktuğum için yaptırmamıştım. Aradan bir yıl kadar sonra Belçika’da iken doktora gittim. Detaylı olarak kameralı incelediler, alerji testi yaptılar. Ameliyata karar verdiler. Ancak yine yaptırmadım. Ameliyat denince korkuyordum. Her iki doktorda İliadin isimli bir burun spreyi vermişti. Ancak bir faydasını görmemiştim.

Aradan bir yıl daha geçmişti. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir doktora gittim. İnternetten incelediğim kadarıyla hasta yorumlarından bu doktorun burun estetiğinde başarılı olduğu yazıyordu. Doktor devlet hastanesinde görev yapıyordu. Ancak pek çok ameliyatını özel oalrak farklı hastahanede gerçekleştiriyordu. Gerek doktor hakkında okuduğum yorumlar gerek doktorun yaşı itibariyle tecrübeli olacağını düşünerek ameliyata karar verdim. Zaten bu amaçla gitmiştim ve direk sol burun deliğimde kıkırdak eğriliği var ameliyat olmak istiyorum demiştim. Görünüm ile ilgili sorun yoktu, sadece sağlık nedeni ile ameliyat olacaktım. Bu yüzden estetik operasyona gerek olmadığını belirttim. Fiyat konusunda anlaşıldıktan sonra hemen o hafta sonu ameliyat oldum. Ameliyat 15 dakika sürdü. Yaklaşık bir saat sonra yürüyerek arabamıza gidip bindim. Refakatçimle birlikte eve geldik. Burundan nefes alamıyordum. Her iki burun deliğine de tampon konulmuştu. Sizi ilk olarak bu konuda uyarmak istiyorum. Mutlaka doktorunuza sorun. Ne tip tampon kullanacaksınız ? Yaklaşık 15 cm uzunluğunda kalın bir tampon kullanılmıştı. Burun yukarısında doğru uzanıyor ve burnu da geçiyordu. Bir günü çok zor geçirdim. Sonra tampon çıkartıldı. Ameliyat olduktan sonra nefes alırken ıslık gibi ses gelmeye başlamıştı burnumdan. Ben daha rahat nefes almayı hayal ederken nefes alışverişim beni rahatsız etmeye başlamıştı. Çok konuştuğumda tıkanıp kalıyor, sigara dumanı veya tozlu ortamlarda duramaz duruma gelmiştim. Gün içerisinde yakınmda duran kişi nefes alışverişimden rahatsız oluyor, gece yanımda yatan kişi ıslık gibi ses geliyor uyuyamıyorum çok rahatsız ediyor, eskiden daha iyiydin demeye başlamıştı. Doktor uzakta olduğu için ameliyatın yağıldığı hastahaneye giderek başka bir KBB uzmanına göründü ve durumu izah ettim. Işık tutarak baktı ve doktoruma gitmemi tavsiye etti. Kendisi müdahele etmek istemedi. Böyle olunca ters bir durum olduğunu farkettim. Ameliyatı yapan doktora gittim. Hiçbir sorun olmadığını söyledi. Ödem var biraz deyip sabah ve akşam olamk üzere günde iki defa sürekli olarak okyanus suyu kullanmamı, spor yapmamı, sağlıklı beslenmemi söyledi. O an beni başından savdığını düşündüm ancak ayrıca bir burun spreyi de yazınca onu da alıp kullanmaya başladım. Sorunum düzelmemişti ve ameliyat olmadan önce çok daha rahattım. Özellikle nefes alışverişimde çıkan bu sesten pekçok kişi tuhaf tuhaf bakıyordu ve psikolojik olarak da etkilenmiştim.

Farklı bir özel hastahaneye giderek durumumu izah ettim ve ne varsa bana açıkca söylemesini, gereken ne ise yapılmasını isteiğimi söylediğimde gerçek gün yüzüne çıktı. Burun deliklerini ikiye ayıran kıkırdak dokuda delik olduğu tespit edildi. Bir taraftan giren hava diğer taraftan çıkıyordu ve bu da ses çıkmasına neden oluyordu. Açıp bakarız yeterli kıkırdak varsa onarırız dedi. Yoksa ??? dediğimde ise yapacak birşey yok geri kapatırız dedi. Öyle çok korkmuştum ki hayatımı bu şekilde yaşamaya ve tekrar ameliyat olmamaya karar vermiştim. Bir doktorun bu şekilde çare yok demesi ve sert tutumu da beni ürkütmüştü. Zaten ameliyattan korkan birine bu şekilde direk başarısız ameliyat denildikten sonra çare yok tarzından bir cevap verilmesi çok büyük bir hataydı bence. Burada ameliyatı yapan doktorun da muayneyi yapan doktorun da isimlerini vermeyeceğim. Ancak her iki doktor da da özel işlem yapıldı. Hiçbir sağlık güvencesi kullanılmadan özel olarak ücret ödendi.

Ben işyerime dönmüştüm. Ancak yengemin teşfik etmesiyle Medicana Hastahanesi’ne gittim. Muayne olmayıp geri çıktım. Doktorun adını Google amcamızdan arattım. Kapı önündeyken kendi sitesinde yazmış olduğu geniz arkası akıntısı makalesini görünce ve aynı sorunu ameliyat sonrası yaşamaya başladığım için muayne olmak için içeri girdim. Doktorun çok genç olduğunu görünce tereddüt ettim. Tecrübeli birinin kontrol etmesini istiyordum. Acemi birinin ellerine kendimi tesli metmek istemiyordum. Operator doktor Volkan Kahya ile bu şekidle tanışmış oldum. Muayne sırasında önce başarız bir ameliyat geçirdiğimi, burun delikelrini ayıran kıkırdak dokuda delik oluştuğunu, nefes alış verişlerde ses çıkmasının bundna kaynaklandığını, ayrıca sol burun deliğine doğru burun deliğinin ileri kısmında deviasyon olduğunu ve önceki ameliyatta buraya müdahele edilmemiş olduğunu, ayrıca sinüzüt sorunum olduğunu da öğrendim. Panik yapmaya gerek olmadığını ancak ameliyat olmadan sorunumun düzelmeyeceğini söyledi. Yapıalcak ameliyat hakkında oldukça detaylı bilgilendirme yaptı. Neler yapıalcağını iyice izah etti. Burun içeriisnde yeterli kıkırdak olmazsa kulak arkasından kıkırdak doku alınarak takviye yapılarak gerekli düzeltmenin yapılabileceği bilgisini paylaştı. Üstelik kulakta hiçbir şekilde estetiksel olarak kötü bir görünüm olmayacakmış da. Sinüzit problemim için ilaç yazdı. İlacı kullanmamı, ameliyatın en son çözüm olduğunu söyledi. Ameliyat olmam kaçınılmaz bir gereklilik idi. Ancak sinüzit için ameliyat şart değil, ilaç ile tedavisi mümkündü. Verilen ilaçlar sayesinde nefes alışım biraz olsun rahatladı. Sinüzit için geçiçi bir çözüm oldu. Artık çok fazla tıkanıklık yaşamıyordum. İlacı bitirdikten sonra tekrar doktora gitmedim. Ameliyattan korkuyordum ve olmak istemiyordum. Bu esnada bu doktoru araştırdım ve internette edindiğim bilgiye göre devlet hastahanesinde kaburgadan kıkırdak kullanarak burun yaptığını öğrendim. Doktor hakkında pek fazla yazı yoktu. Bir iki TV kanalında haberlere konu olmuştu bu başarılı ameliyatı. Aradan yaklaşık bir-iki ay geçti ve bu esnada başka doktorlarla da görüştüm. Burun tıkanıklığım ilaçlar bittikten sonra tekrar edince aynı ilaçları alıp tekrar kullandım. İlaçları kullanırken sorun yok ancak ilaçlar bitince aynı tıkanıklık tekrar başlamıştı. Nefes alışverişteki ses pek çok kişinin dikkatini çekmekte ve bu beni çok rahatsız etmekteydi.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Bir kaç doktorla görüştükten sonra Operator doktor Volkan Kahya tarafından ameliyatımın yapılmasına karar verdim. Detaylı bilgilendirme yapmıştı, diğer doktorlar bu kadar detaylı bilgilendirme yapmamıştı. Hasta psikolojisini anlıyor ve kendini hastanın yerine koyarak hastayı ürkütmeden olumsuz herşeyi rahatlıkla dile getiriyor ve buna rağmen çözümünü de etkili biçimde izah ederek hastanın güvenini rahatlıkla kazanıyordu. Genç olmasına rağmen sahip olduğu bilgilerle şaşırtıyordu. Kendinden emin, rahat tavırları gözden kaçmıyor. Herşeyin şans olduğunu ancak doktor olarak elinden gelenin en iyisini yapacağını en ufak operasyonalrın bile hafife alınmaması gerektiğini belirtmişti. Pek çok doktor tamam hadi hemen keselim gel alalım ameliyata şeklinde yanaşıyordu. Aldığım fiyat teklifleri arasında ciddi bir uçurum vardı ve Operator Doktor Volkan Kahya en yüksek fiyatı vermişti. Ama sağlık önemliydi. Bu yüzden hastahane önemli değil, doktor önemliydi. Burundan nefes alamamak çok kötü. Operator doktor Volkan Kahya içerisi delikli silikon tampon kullanıyormuş. ameliyat olduktan sonra gerçekten farkı hissettim. Ameliyat sonrası burnumdan nefes alabiliyordum. Arada tıkanıyordu ama tekrar açılıyordu. Zaten çok durmadı. Perşembe ameliyat oldum, pazartesi tamponlar çıkartıldı. Tamponlar çıkartılırken kesinlikle ağrı sızı yok. elinize iğnenin bir anlık batıp çıkması gibi hayal edin. Tamponları görmedim ama küçük olduklarından eminim. Doktor farkını buradan da biraz olsun anlayabilirsiniz. Bunların çok pahalı olduğunu sanmıyorum. Neden tüm doktorlar bundan kullanmıyor ki ? İlk ameliyatımda onca acıyı boşa yaşamışım tampon yüzünden. Yaklaşık olarak 4 saat kaldım sanırım ameliyatta. Çıktığımda aşırı derecede üşüyordum ve ilginçtir her iki topuğum sanki kesilip geri dikilmiş gibi bir acı vardı. Refakatçim topuklarımda sorun olmadığını söytleyerek ovaladıkça ağrı yavaş yavaş azalmıştı. Aksine burnumda hiç acı yoktu. Bir süre yüzümde buz tuttular. Doktorum ziyaret edip geceyi hastanede geçirip geçirmeyeceğimi sordu. İlk ameliyatımda oldğu gibi narkozun etkisi tamamen geçince kalkıp gidebileceğimi hastahanede kalmak istemediğimi söyledim ki öyle de oldu. Kesinlikle korkulacak bir ameliyat değil. ameliyat sonrası ayağa kalkıp yürüyerek evinize gidebilirsiniz. Hastahane odası çok sıcaktı. Merkezi ısıtma sisteminin soğutması çalışmıyordu. Hastahanede kalacak olsaydım kesinlikle oda değişikliği talep edecektim. Bunda doktorun bir hatası yok hatta söylediğimde odayı değiştirmelerini söyleyecekti hemen ancak biz hastahanede kalmayacağımız için sonradan gerek görmedik. Bu yazıyı yazdığımda ikinci kontrolüme gidip gelmiş bulunmaktayım. Tamponlar çıkartıldı. Tamponları çıkarttıktan sonra burun için temizlerken biraz da korkuya bağlı bir acıma hissi oluyor ama korkacak birşey yok. Doktorumuz gayet başarılı. Şuanda çok rahat nefes alıyorum. Hiçbir ses yok. Burun gerçekten çok önemli. Burundan nefes almanın önemini şuanda çok iyi anlıyorum. Özellikle başarısız bir ameliyat geçirdikten sonra yaşadığım sorunlardan dolayı şuan çok iyi anlıyorum burundan nefes almanın önemini. Burun üstünde şuanda konulan bant ve sert plastik parça var. Bir kaç gün sonra o da çıkartılacak. Herhangi bir sorun olması halinde dilediğim zaman doktorumu ziyaret edebileceğim.

Sonuç olarak burun ameliyatı korkulacak bir durum değil. Eğer gerçekten zorunlu ise yaptırmaktan çekinmeyim. Benim geçirdiğim operasyonda neler vardı ? Burun deliklerini ortadan ikiye ayıran kıkırdak dokudaki sol burun deliğine doğru olan eğiklik düzeltildi. Buna Deviasyon deniliyor. Bir önceki başarısız ameliyattan kaynaklanan burun deliklerini ayıran kıkırdak doku üzerindeki delik onarıldı. Septum deniliyor. Deviasyon ve septum amaliyatını birarada oldum. Sinüzit için bir müdahelede bulundu mu bilmiyorum. Sormadım. Ancak verdiği ilaçları kullanıyorum ve şuana dek geniz arkasından az az da olsa ilaçları kullandıkça iltihapalr geliyordu. Özellikle dikkat ettim. İlaçları kullandıktan bir iki saat sonra etkisini gösteriyor bu şekilde. Doktorum 15 günde normal yaşantıma döneceğimi söylemişti. Ben ilk günden normal yaşantıma döndüm. İlk doktoru dinlemeyerek buz ile yüze tampon uygulamasını çok yapmadığımdan dolayı ilk geceyi geçirdikten sonra uyandığımda yüzümde özellikle göz altlarında şişlkler meydana gelmişti. Buz ile yüze tampon yaptıkça azaldı. Ne olursa olsun ameliyat sonrası mutlaka buz ile tampon yapın. 10 dakika aralıklarla en az 10 saat yapın. Çünkü ilk başa şişlik ve morluk olmuyor, sonradan oluyor. Bu yüzden siz morluk ve şişlik olamadan önce mutlaka buz tampon uygulaması yapın. ameliyata giderken yanınızda bir refakatçi olması yeterli. Kesinlikle tek gitmeyin. Ameliyat sonrası sert şeyler yemeyin. Yumuşak şeyler yiyebilirsiniz. Ekmeğin sert olmayan yerlerini tüketin. Çorba için. ağzını çok fazla açmayın. Ameliyattan sonra simit yedim, 🙂 ama küçük parçalar halinde. Canım çok istemişti. Ama dikkat edin ani hareket yapmayın. ameliyat sonrası çorba, hoşaf ve haşlanmış patates ezmesi veriyorlar hastahanede. Aç kalmayın mutlaka birşeyler yeyin. Ha bu arada burnumun ucunda düşme varmış ve kemikte çok hafif bir çıkıntı vardı. Göresel olarak rahatsız edici bir durum olmamasına rağmen estetik oalrak da müdahele edilmesini istedim. Görselden ziyade burnumda hiçbir sorun olmaması ve rahat bir nefes almam için gerekli ne ise hepsinin yapılmasını istiyordum. Bu yüzden komple düşündüm ve komple müdahele edilmesini istedim. Herşeyi doktorumun tercihine bıraktım bu konuda. Burnum şöyle olsun böyle olsun derdim yoktu. Üstteki bandaj kaldırılmadığı için tamamını henüz göremiyorum ama burun ucu güzel görünüyor. Burun deliklerini de hafif küçültmüş. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Benim için en önemli olanı rahat nefes almaktı. Ameliyat sonrası biri burnuma çarpar da birşey olur diye korkumdan yiğenimle dahi oyun oynamadım. Bir süre daha böyle yapacağım. Ani hareketlerden kaçının. Yüksek sesle konuşmamaya özen gösterin, ağrıya neden oluyor bir defa denedim. İlaçları mutlaka kullanın. Alveres isimli ağrı kesicinin normalde ağrı kesici oalrak faydasını görmemiştim ancak bu ilacı içmezseniz burnunuzun kemiği sızlıyor. Antibiyotiki mutlaka için. Dudağınız tampon çıkartılana dek mutlaka kuruyacak ara ara. Çok az krem sürdüğünüzde bu kuruluk yok oluyor. Ameliyat sonrası ilaçlı diye su ile ıslatarak temizleyin. Hemen su içmeyin. Bir kaç saat sonra krem sürün. Özellikle Dove go fresh npourishment besleyici el ve vücut kremi tavisye ediyorum. Tazeleyici salatalık ve yeşil çay özleridnen gelen ferahlık diyor üzerinde. Gerçekten ağzınızdan nefes alırken o ferahlığı hissediyorsunuz. Doktorunuzu çok iyi dinleyin. Genç olmasına rağmen gerçekten başarılı, tecrübeli ve bilgi sahibi birisidir. İşini özenerek, dikkatlice yapıyor. Tamponlar çıkartıldıktan sonra burnunuzu sümkürmeyin. Okyanus suyu kullanmaya devam edin. İlaçları aksatmayın. Herşeyi doktorunuzun tavsiyesine göre uygularsanız ağrı, sızı hissetmezsiniz. Yazdığım uyarıları da mutlaka dikkate alın. Burun estetiği, ve burun ameliyatları konusunda herkese tavsiye edebileceğim tek doktordur. Şunu da özellikle belirtmek istiyorum: Hastahane önemli değil. Önemli olan doktordur. Zira daha kaliteli bir hastahaneye gidip doktoruyla görüştüm. Arada fark var.

Doktor hakkındaki tüm görüşlerim olumlu. Buna rağmen hastahane hakkında öyle değil. 3 tüp kan örneği aldılar. Görevlinin eli çok hafif ağrı hissetmiyorsunuz. Sonuçları aynı gün alıyorsunuz. Ayrıca internetten de sonuçları öğrenebiliyorsunuz. Burun tomografisini çeken görevli bayan çok asık suratlıydı. Konuşması robotton farksızdı. Sonuçlar aynı gün doktora gidiyor, siz almıyorsunuz. Ameliyat öncesi gerek ATT elemanı olsun gerek diğer görevliler olsun çok ilgiliydi. Serum takılacak iğneyi takan görevlinin eli çok hafifti. Bakmadım takarken ama direk ilk takmada başarılıydı ve hiç ağrı hissetmedim ki benim canım çok tatlıdır. Hastahane deki görevli sayısı oldukça fazla. Bazı hastahanelerde odluğu gibi eleman eksikliği yoktur. ameliyattan ilk çıktığımda her ne kadar çok üşüsemde üzerimi örttükleri battaniye sayesinde çabucak ısındım. Ancak şunu bilirim nefes almakta zorluk çeken biri soğuk ortamda daha rahat nefes alır. Vücudum ısındıktan sonra soğuk hava istedim. Klimayı açın deidm. ama klima yoktu. Merkezi ısıtma sistemi vardı ve soğutması çalışmıyordu sadece sıcak hava veriyordu. Camı açmak istedik kulpu yoktu. Görevli gelip camı kendisi açtı. Ancak dışardan gelen güneşin etkisinden dolayı oda aşırı sıcaktı. Burun ameliyatı olduğumu ve kullanılan silikon tamponlar sayesinde burnumdan nefes alabileceğimi de düşününce sıcak ortamda olmak rahatsız etti. Çünkü soğuk ortamda çok daha rahat nefes alabileceğimi biliyordum. Doktorum çok geçmeden beni ziyaret etti. Soğuk hava ile ilgili sıkıntımı ona söyledim. Odayı değiştirmelerini söyleyim dedi. Bir iki saat içinde taburcu olacağımızı duyunca bu değişikliğe gerek görmedi. Zaten doktor da soğuk ortamda durmanızı tavsiye ediyor. Ameliyattan sonra vücudunuz keni ısısına kavuşunca mutlaka serin ortamda durun. Taburcu olmadan önce bir görevli gelip yürüdüğümü görmek istedi, yürüdüğümü görmeden taburcu olmama izin vermedi. Yürüdüğümü söyledim ama gözüyle görmek istedi. Görevini dikkatle yerine getiriyor. Tebrik ederim. 🙂 Taburcu olurken farklı bir görevli geldi. Ödeme için refakatçimi vezneye götürmek istiyordu ama ısrarla benim odada kalmamı istiyordu. Bence sıcak odada durmak istemediğimi vezneye birlikte gitmek istediğimi söyledim. Biraz olur olmazın ardından birlikte odayı terkettik. Ödememizi yaptık ve yürüyerek hastahaneden uzaklaştık. Bunu özellikle söylüyorum. Burun ameliyatından korkmayın. yürüyebiliyorsunuz narkozun etkisi geçtikten sonra. Hemde kimsenin sizi tutmasına gerek yoktur. Son olarak hastahanedeki odada çok sevdiğim uğurlu yün ceketim kaldı. İki gün sonra almak için gittik ancak görevliler birşey bulmadığını söyledi. Hastahane yönetimi olarak baktığımızda Medicana Hastanesi odalara bakan görevliler her hasta çıkışından sonra odayı kontrol etmesi gerekir. Ya gerekli kontrolü yapmadılar başkası aldı, yada hastahane görevlileri aldı ceketimi. Hediye olduğundan dolayı benim için manevi değeri yüksekti. Bu konuda çok ilgisizlerdi. Çok pahalı bir ceket olmadığını bilmeme rağmen manevi değerinden dolayı üzüldüm. Hastahane personelini genel olarak iyi. ancak biraz denetimle bazı görevliler değeştirilmesi gerekli diyebilirim. Hastahane olarka dikkatimi çeken en öenmli şey saat sekiz-sekizbuçuk arası doktorların hastahaneye gelmesi. Çok yoğun değil. Hemen sizi alıyorlar yada önünüzde bir – iki kişi oluyor en fazla. Randevu alara kgidebileceğiniz gibi randevu almadan da gidebiliyorsunuz.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Doktor ile fiyat konusunda hiçbir pazarlık yapmadan direk verdiği fiyatı kabul ettim. Aldığı her kuruşu sonuna kadar hak ediyor. Sağlık söz konusu olunca elbette bütçenizi de düşünmeniz lazım ancak paradan kaçmayın. Unutmamak gerekir ki bazı şeyler parayla ölçülemez. Aynı ameliyatı 500 TL den başlayarak farklı hastahanelerden fiyat aldım. Ancak önemli olan fiyat değildi. Önemli olan gerçekten istediğim sonucu alabilmekti. Toplamda 3700 TL (muayne+tahliller+tomografi+ameliyat vb.) ödeyerek Medicana Hastahanesi’nde Operator Doktor Volkan Kahya tarafından ameliyat edildim. Benim durumum için toplam masrafım buydu. Estetik olarak çok fazla bir müdahele olmadı diyebilirim. Kişiye göre farklı masraflar çıkabilir. Bunun için önce gidip muayne olmanızı ve isteklerinizi de belirtmenizi tavsiye ederim.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Son olarak sadece estetik görüntü için burun ameliyatı olanlara onca acıyı neden çekiyorsunuz, güzel görünmek uğruna acı çekmek doğru mu diyorum ? İnternette estetik operasyon geçiren pek çok kişinin yazısını okudum. Buna dayanarak bunu söylüyorum. Ben acı çektim demiyorum. Çok hafif ağrı szı oldu ama önemli bir şey olmadı. Ancak pek çok kişi çektiği acıalrdan amelyat sonrsı yaşadığı pek çok sorundan bahsetmiş. Belki de doktor farkıdır. Ameliyat sırasında kullanılan tekniklere göre değişen bir durum söz konusu olduğunu düşünüyorum. Rahat bir süreç yaşamak için Volkan Bey’le görüşmenizi tavsiye ediyorum.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Epey uzun bir yazı oldu ama eminim ki yazının tamamını okudunuz. Ben internetteki pek çok yazıyı bıkmadan usanamdan tekrar tekrar okudum. Sağlıkla oyun olmaz. Kendinizi her bakımdan profesyonel birine emanet edin. Sonuçta ameliyat masasından çok basit ameliyatlarda dahi kalkamama riski bulunmakta. İmzaladığınız kağıtlarda bu şekidle bir madde var. Hangi hastaneye giderseniz gidin aynı evrakları imzalamak mecburi. Bir doktoru en iyi hastası anlatır. Bir hasta yorum yazmış bir doktor tavsiye etmiş ama sizin yaşadığınız sorunun aynısnı mı yaşamış buna da dikkat edin. kesinlikle bir yakınım şu doktorda ameliyat omuş iyiymiş gibi söylentilerle hareket etmeyin. Doktorlar hakkında detaylı bilgiler bulmak çok zor. Nedendir bilmiyorum tüm bilgiler yüzeysel. Ben bu yüzden detaylı bilgi verdim. Şuana dek hiçbir sorun yaşamadım ve yaşayacağımı da düşünmüyorum. Gayet memnunum. Çok rahat nefes alıyorum. 10 gün kadar sonra da burun içinde artı kkabuk da kalmaz sanırım. ameliyat sonrası burna darbe almamaya özen gösterin. İnternette okuduğum kadarıyla ameliyat olupda bir iki gün sonra burnuna yanlışlıkla darbe alanlar var. Doktorun özenerek itinayla yaptığı burun bir iki gün sonra bozulursa kötü olur. Çünkü tekrar tekrar ameliyat yapılmasına karşıyım. Mecbur olmadıkça ameliyat tekrarı yapılmaması en iyisi.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Sağlık
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler