iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Samsung UE-F558000 3D Led TV İncelemesi

Samsung F8000 Serisi 3D Led TV’ler 2013 yılı üretimi. Bu model hakkında internette pek çok inceleme bulabilirsiniz. Bu yüzden ben teknik detaylar yerine daha çok kullanım ve görünüm ile bilgiler paylaşacağım. 5299 TL vererek televizyonuma kavuştum.

Öncelikle ekran etrafındaki çerçeve dar ve bu yüzden çerçevesi büyük ekranlara göre daha küçük görünebilir ancak 138cm tam ölçüye sahiptir. Çerçeve ve ekran üzerinde paramağınızı gezdirdiğinizde çok hafif bir çerçeve yüksekliği var ve bu hoş görünsede keşke bu kısım komple düz olsa diye düşünüyorsunuz. Zira toz olacağını düşünerek temizlik açısından kolaylık düşünülüyor. Bu TV’yi almadan önce SONY BRAVIA bir tasarım görmüştüm, tam düzdü. Ekran ve dar çerçeve arası pürüzsüzdü. Ama bu çerçeveyi çok da dert etmeyin. Sadece şu şekilde olsa daha iyi olurdu diyerek bu kısmı geçelim.

Duvara montaj için askı aparatı Samsun teknik servis kuruluma geldiğinde isteyin. 110 TL’ye bir askı aparatları var. Çok başarılı bir ürün. Dilediğiniz zaman TV arkasındki her yuvaya erişim için yaklaşık 20cm bir boşluğa sahip olabiliyorsunuz. Tek sorun bunu her yaptığınızda TVyi tekrar dengelemek. (Sağ sol dengesi.) Aslında biraz daha farklı bir tasarımla bunu aşabilirlerdi. Ama sürekli kullanılmayacağı için çok sorun değil.

TV temizlik setini de Samsung teknik servisten 20 TL karşılığı temin edebilirsiniz. Alır almaz diğer odada bulunan TVyi sildim. Başarılı bir sonuç aldım. Fiber beze sıkıp o şekilde siliyorsunuz TVyi. Direk TVye sıkmayın.

Yurtdışında bazı ülkelerde iki kumanda veriliyor ama ülkemizde sadece akıllı kumanda veriliyor. Ama sadece TV özelliği değil diğer tüm özelliklerden yararlanmak istiyorum derseniz size tavsiyem bir adet orjinal samsung klavye almanız olacaktır. Logitech marka klavyelerde aynı işlevi görüyor ama samsung klavye akıllı kumanda üzerindeki tüm özellikleri kullanmanızı sağlıyor bu yüzden almanızı tavsiye ederim. 200 TL olarak samsung mağazalarındna tmein edebilirisiniz. Ben bu şekilde aldım ama internette 185 TL satış fiyatı olarak başka sitelerde görmüştüm. Klavyeyi alınca akıllı kumandayı b kenara atıyorsunuz onu da belirteyim.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

4 adet 3D aktif gözlik çıkıyor paketten. Pilleri de mevcut. Kullanacağınız zaman üzerindeki açma düğmesine basıyorsunuz. Kullanamdığınız zaman kendi kendini kapatıyor. Gözlük çok hafif ve tasarımı çok hoş. Yalnız kulağa giden kısımlar çok ince her an kırılacak gibi duruyor.

Samsung akıllı kumanda ile TVye bağlı diğer cihazları da kontrol etmek mümkünmüş ama nasıl olduğunu ben tam anlayamadım. TV içerisindeki uydu alıcısını kullanacağım. Bilgisayar bağlayacağım. Bir de Bose ses sistemi bağlayacağım ama bunları TV kumandası ile kontrol etmeme gerek yok. Zaten bilgisayar kontrol edilemiyor. Ama BlueRay, DVD, ses sistmei kontrol edilebiliyormuş.

Klavyeden F8 tuşuna basarak MUTE yapabiliyorsunuz. Akıllı kumandada sol tarafta ayer alıyor. Ben çok aradım. Hatta yok diye yakındım ama varmış.

Samsung Apps’lardan bahsedeyim biraz da. Kanal D dizilerinin geçmiş bölümlerini izlemek için aylık 3 TL cep telefonunuzdan mobil ödeme yaparak yararlanabiliyorsunuz. Karnaval.com tüm radyoları biraraya toplamış. Sıradaki çıkacak şarkıyı görebiliyorsunuz. Sanatçının biyografisi ve fotoğraflarına erişebiliyorsunuz. Süper olmuş bu uygulamayı çok sevdim ben. Ayrıca teknosa ve samsung tarafından sağlanan film izleyebileceğiniz iki farklı uygulama mevcut. Tabi ki bunlarda paralı.

TV kullanım olarak mouse hızı düşük. Ayarlarda bunu arttırmayı bulamadım. Açtığınız her şey açık kalıyor. Aynı menüden tümünü sil diyere kkapatabiliyorsunuz. History’den daha önce açık olan herşeye erişebiliyorsunuz. Ancak bilgisayarımdan paylaştığım klasörden müzik dinliyorsam ve sonra web’de gezinmeye başlayıp tekrar bilgisardan dinlediğim müziğe dönmek istediğimde o anda çalmakta olan şarkıyı baştan çalıyor. Bu kötü olmuş.

Youtube uygulaması berbat olmuş. Klavyeyi kullanarak arama yapmanıza izin vermiyor. İlla ki mouse kısmından tek tek ekrandaki harflere basmanız gerekiyor bu da zor oluyor. Uygulamadan çıkıp başka bir şey yaptığınızda ve uygulamaya history’den geri döndüğünüzde en baştan başlıyor. Bu çok kötü.

Programlarda fitness var. Hoş bir uygulama olmuş. Tabiki samsung mağazadan pek çok ücretsiz içerik indirerek TVnizi dilediğiniz gibi kişişelleştirebliyorsunuz.

Logitech M185 kablosuz mouse denedim ama çalışmadı. TV ile uyumlu değil sanırım. Mouse pad yerine mouse kullanımı olursa harika olacak. Ama koltukta otururken illaki mousepad tercih edilir ama ben masada kullanacağım için mouse kullanmak benim için çok iyi olacak. Operasyonellik açısından harika olur. Microsoft mouse var evde bi yerde. Bi kaç gün önce almıştım ama bi kaç gün içinde evde kaybedince gidip yeni mouse aldım. Bulunca onu da deneyeceğim. Belki o çalışır.

Çok güzel bir özellik var. Bilgisayarıma bir program indirdim ve bilgisayarımda bir klasörü paylaşıma açtım. Bu sayede aynı LAN ağı üzerinde bulunan TV ve bilgisayar arasında kablo bağlamaksızın tüm müzikleri direk TV den oynatabiliyorum. Ancak şunu özellikle belirteyim her iki cihazda kablosuz ağ üzeirnde olmalı. Ayrıca bulut hizmetlerindeki müzikleri de aynı şekilde çalıştırmak mümkün. Bu çok hoşuma gitti.

Kesinlikle TV nin bulunduğu duvar üzerinde TV dışında herhangi bir ışıklandırma olmasın. 3D izlerken gözlüğün siyah perdelerini bariz bir şekilde görürsünüz ve gözünüzün-başınızın ağrımasına neden olur. En iyi 3D izlemem deneyimini karanlık bir odada ve TV dışında hiçbir ışık olmadığında aldım.

2D > 3D özelliğinden çok mükemmel sonuçlar beklemeyin. Ancak izlediğiniz görüntü 720p veya 1080p ise güzel. Çok bir beklenti içinde olmayın ama bence derinlik katması güzel. Dışarya doğru bir görüntü beklemeyin. İçe doğru derinlik var. Fakat gerçek ^3D bir görüntü izlerken dışa doğru size gelenler igörmeniz mümkün.

Dahili uydusu Philips ile kıyaslandığında daha hızlı.

UE-55F8500 ile arasındaki farkı söyleyeyiyim. Bizim makinede tek bir dahili uydu var. Diğerinde ise iki tane. Bir de tasarım farkı var. Başka bir özellik farkı göremedim. Bu yüzden boşuna fazladan para ödeme gereği duymadım. F7000 ile F8000 arasında sadece 200hz CMR fark vardı. Değer mi bilmiyorum ama yine de 360 TL fazla vererek F8000 tercih ettim.

2,5 metre uzaklıktan TVyi kullanıyorum ve bu kadar kısa mesaeye rağmen bence görüntü güzel ve gözleri yormuyor.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

4 çekirdek işlemcili bir TV ama bence yavaş. Iphone 5 kullanırken yada sahip olduğum bilgisayarı kullanırken aldığım hızı TV’de görememek canımı sıktı. Elbette işlemci TV de pek çok şeyi kontrol ediyordur ama dert ettim bunu. Umarım ilerde gelişim kiti ile bu hız sorununu aşarlar.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Uygulamaların açık kalması, Smart Hub’da bulunan uygulamaların kendini otomatik güncellemesi (güncelleme esnasında TV aşırı derecede yavaş) bence bu yavaşlıkalrın ana sebebi.

Samsung klavye üretmiş ama webde gezerken bilgisayardaki gibi tab tuşuna başında bir sonraki input alanına gitmesi, CTRL+ENTER basınca .com eklemesi vb. özellikleri unutmuş. Windows’dan alışık olduğumuz bu özelliklerin eklenmesi gerekir. TV kablosuz adını düzenlerken klavyeden harfleri kullanamıyorsunuz. TVye özel tuşların diğer tuşlar gibi olmayışı rahatsız edici. Sert olmuş diğer tuşlara göre. (Ses kısma açma, kanal değiştirme, smart hub tuşları.) F5 tuşu webde gezinirken yenileme görevi görmüyor.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Web geçmişinin silinememesi kötü olmuş. Skype-facebook-twitter gibi sosyal uygulamaların kişiye özel olması nedeni ile bir defa oturum açınca ve daha sonra kullanmak istediğinizde size TVnin pin kodunu sorması çok hoş olurdu. Eğer TV salonda ise sosyal ağlara bağlanmayın veya işiniz bitince oturumu kapatın. Skype ile uzaktan evin salonunu seyredebiliyorsunuz. Keşke skype olmadan da uzaktan salonu izleme özelliği ekleselerdi.

TV; 1,63 GB dahili hafızaya sahip. Samsung apps uygulamaları buraya yükleniyor. Harici bi hafıza bağlayıp oraya yüklemek mümkün değil.

Şimdilik ilk günkü izlenimlerim bunlar. Artık gerisini kurcalayarak bulacağım. Sorunuz olursa yardımcı olurum.

Dart oyununu indirdim klavye olmadan oynanmıyor. Oyun biraz dandik ama çocuklar için iyi. Klavye satın almak şart gibi.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Allshare ile müzik dinlerken webde gezinebiliyorsunuz müzik arka planda çalmaya devam ediyor.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Teknoloji
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler