iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Sohbet Hattı Nasıl Alınır ?

Sohbet hatları adından da anlaşılacağı gibi sohbet edilmek üzere oluşturulmuş numaralardır. Ancak Türkiye’de BTK tarafından sohbet hattı olarak numara üretilmesi ve işletilmesi yasaklanmıştır. Bu yüzden Türkiye’de bulunan hiçbir firma sohbet hattı olarak kullanılması amacı ile numara veremez. Ancak çözüm olarak yurtdışında yasal bir şekilde sohbet hattı olarak hizmet veren numaralar bulunmaktadır. Şuanda Türkiye’de bu hatlar kullanılmaktadır.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Yurtdışında sohbet hattı olarak kullanılabilen numaralar son günlerde ülkemizde dertleşme hattı, dert dinleme hattı, tarot falı bakma hattı, yarışma hattı vb. amaçlarla kullanılmaya başlanmıştır. Bu hatlarla Türkiye’de cinsel içerikli hizmet sunulması yasaktır. Bu hatlar yıllık olarak kiralanabilmektedir. Alacağınız numara için kurulum ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ardından bir yıl boyunca bu numarayı kullanma hakkına sahip olursunuz. Kurulum ücreti; hattın tahsisi, hatta gelen aramalar için IVR sistemi oluşturulması, hatta gelen aramaların size iletilmesi vb. giderlerin tamamını içermektedir. Kurulum ücreti, aramaları nasıl kabul edeceğinize göre de değişkenlik göstermektedir.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Not: Türkiye’de sohbet hattı kurulup çalıştırılması yasaklanmıştır.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler