iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

TTNET Müşteri Hizmetleri Müşteri Temsilcileri Deneyimsiz ve Bilgi Sahibi Değil !

TTNET müşteri hizmetleri çağrı merkezinde müşteri temsilcisi olarak çalışan elemanlar çalıştıkları alanda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip değil, sorun olduğunda sorunlara çözüm odaklı yaklaşım gösteremeyenve sorunun kaynağının ya bilgisayarınızda ya da modeminizde olduğunu iddia eden kişilerden oluşuyor. Üstelik başlarında SuperViser da yok veya var ama malaesef onunla görüşemiyorsunuz.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

21.03.2013 tarihinde başaltılan aylık 119 TL ödemesi bulunan 8 Mbps Limitsiz Adil Kullanım Kotası olmayan internet bağlantısı için ADSL sinyali ilerleyen saatlerde verilecekti. Ancak o gün herhangi bir gelişme olmadı. Nedendir bilinmez ama internet hattını çekmeye gelen teknik ekip görevlileri gerekli bağlantıyı hazır ettikten hemen sonra ADSL sinyalini bir telefon açarak aktif etmediler.

Ertesi gün de aynı bekleyiş. Fakat yine değişiklik yoktur. 23.03.2013 tarihinde müşteri hizmetlerini arayarak görüştüm. Telefondaki müşteri temsilcisi ADSL sinyalimin aktif gözüktüğünü ve modemin ayarlarının yapılmadığını ve bu yüzden internete giremediğimi iddia etti. Ağ yapılandırması konusunda uzman olduğumu belirterek ADSL sinyali olan bir hattı modeme takarsak modemdeki ADSL ışığının yanması gerektiğini belirttim. Modemde şuanda ADSL ışığı yanmıyor. Bu demektir ki bu hat üzerinde ADSL sinyali yoktur. ancak karşımda TTNET müşteri temsilcisi var ve ben süt beyazdır desem de kendisine eğitim de öğretilen şeyleri öğrendiği kadarı ile papağan gibi bana tekrarlayacak. Bu yüzden çok fazla uzatmaıdm hemen modmei resetledim, modem ayar sayfasına tekrar giriş yaptım. Müşteri temsilcisi daha bana modem ayar sayfasına nasıl gideceğimi anlatmaya çalışıyor, modemin markasını modelini soruyor. Tekrar bu konulara hakim biri olduğumu belirterek ilgili sayfada olduğumu söyledim. her ne kadar tüm ayarları daha önce doğru bir şekilde yapılandırmış olsamda modemi resetledikten sonra müşteri temsilcisinin söylediği şekilde ayarları yaptım ki hatalı bir şey söylemedi. Kullanıcı adı ve şifreyi de teyit etmeyi unutmadım. Evet internetimiz onların ekranında aktif gözükoyr fakat bizde hala duru maynı. Modemde ADSL ışığı yanmıyor. Modem sayfasında ADSL bağlı değil internet erişimi yoktur ibaresi devam ediyor.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Modemimizde sorun olma ihtimali yüksekmiş. Aynı modem yan komşumdaki TTNET bağlantısı ile sorunsuz çalışıyor. İnternet servis sağlayıcısı aynı, modem aynı. Demek ki modem bozuk değil. Ama karşımızdaki TTNET müşteri temsilcisi. Bunu unutmadığım için kaliteli olduğuna inandığım o muhteşem AirTies modemimi çıkartıp yerine TTNET tarafından verilen TP-LINK modemi bağladım. Bu modemi kullanmayacağım halde internet başvurusu yaparken özellikle aldım. Çünkü TTNET çağrı merkezinde görevli elemanları geçmişteki tecrübelerime dayanarak müşteri hizmetleri destek hattı olarak verecekleri yanıtlar bakımından çok iyi tanıyorum diyebilirim.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Evet, yine aynı olay: müşteri temsilcisi bana ayar yaptırmaya çalışıyor. Ancak TTNET tarafından veirlen modemin marka ve modleini belirtmeme rağmen modem erişim sayfasının kullanıcı adı ve şifresini bilmiyor. Default şifreleri sıralıyor: admin/ttnet, admin/pasword, admin/1234. Eğer 4 defa üst üste yanlış girersem: admin/admin. Şu dört defa üst üste yanlış girme olayı 🙂 Yok abi ya böyle bir olay. Nerde öğrendin sen bunu ? Eğitim verirlerken cep telefonu kurcalıyordun da dikkatin dağıldı cep telefonuna güvenlik kodunu üst üste yanlış girdin de telefon yazılımındaki güvenlik gereği kilitlendi mi ? Ben zaten default şifreleri biliyorum, bana anlatma default şifreleri. Sana zaten modem marka ve mdoelini söyledim. TTNET bu modemi TP-LINK firmasına kendi için tedarik ettiriyor, parayla satın alınan bir modem değil bu. Doğal olarak TTNET tarafından önceden belirlenen bir şifreye sahip. Modemin kullanım klavuzunda yazıyor olma ihtimalini göz önüne alıp hızlıca incelemek istiyorum. Ancak karşımdaki kişi bu bilgielrin kullanım klavuzunda yazmayacağını iddia ediyor. Hadi ya ! Şimdi hatırlamıyorum hanki yetkili resmi kurum tarafından yasa çıkartılması sağlanarak Türkiye’de satışa sunulan tüm elektronik cihazların Türkçe kullanım klavuzuna sahip olması zorunlu hale geitirlmişti ama böyle bir kanun var. Demek ki bu kullanım klavuzu var ise içeriisinde de cihaza ait kullanım bilgileri yer alması gerekir. Zaten çok geçmeden 1 dakika kadar kısa bir sürede istediğim bilgiye erişiyorum. Şifre: ttgalaksi

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Kullanım klavuzundan sesli olarak okuduğum kelimeyi duyan müşteri temsilcisi hayır bu değil diye bir cevap veriyor sanki. 🙂 Pardon kafamdan uydurmuyorum. Bu kitapçık basılmadan önce defalarca kontrolden geçirilmiş olması gerekiyor. Evet, şifremiz doğru. Karşımızdaki kişi bu defa ekranda neler gördüğümü soruyor. Kaç defa söylemem gerekiyor ben zaten bu konuda uzmanım. Ya unutkanlık var ya da duymuyor. Belki de işine geldiği gibi davranıyor. Bu modmein ayar sayfasını ilk defa görmeme rağmen çok kısa bir sürede ayarlarını yapıyorum. Değişen yok. Belki bu modemde bozuktur. TTNET belki bize bozuk modem vermiştir. Aboneliği yaparken yeni aldık bu modemi biz. Kutusundan şimdi çıkarttık. Yan dükkanda çalışan modemim belki benim dükkana gelince bozuluyor çalışmıyor ama yan dükkana gidince tekrar düzeliyor ve çalışıyor olabilir. Ama bu modem yeni ve TTNET verdi bunu. Bilgisayarımda bir arıza olabileceğini söylemesini bekliyorum. Çünkü standart prosedürleri bu.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

İnanılmaz bir olay gerçekleşiyor ve santralde sorun olabileceği ve kontrollerin yapılması için ilgili yerlere bildireceğini söylüyor. Belki de bilgisayarımın arızalı olduğunu iddia edecek olsa bilgisayara bağlı olamadığında da neden ADSL ışığı yanmıyor diyeceğimi önceden düşündü. Hayır ama bak eğitimde size bu mu öğretildi ? Olmadı şimdi. CIK CIK CIK 🙂

23.03.2013 tarihinide geride bırakmaya dakikalar kala hala internetimiz yoktur. Ama merak etmeyin TTNET hep sizinle (!) Faturalarınız düzenli olarak kesilir. Ödemeniz için bildirim yapılır. 3 aylık fatura zamanında ödenmez ise ADSL hattınızın internet erişimi kısıtlanır. Ödeme yaptıktan sonra bir sonraki ilk faturanıza 19 TL açma/kapama bedeli yansıtılır. TTNET hep bizimle (!)

Ama ben internete x gün giremedim çalışmıyordu. Bağlantıyı yapmadınız, interneti çalıştıramadınız. O günler ne olacak ? Sistemde internet hattınız x tarihinden itibaren aktif gözüküyor. Yapacak birşey yok. Paşa paşa ödeyeceksiniz.

Bu yazı farklı bir internet servis sağlayıcı kullanarak yazılmıştır. Türkiye’de hizmet veren internet servis sağlayıcıların hepsini kullanmış biri olarak rahatlıkla diyebilirim ki hiçbiri kesintisiz ve hızlı interneti garanti edemez. Ederse de lafta kalır. Şuanda 4 farklı firmadan aynı yerde hizmet alıyorum. Buna mobil operatörlerde dahil.

Burada yazdığım yazılara itirazı olan internet servis sağlayıcısı varsa ve bana bunların aksini ispat edebilirse her yerde övgüyle bahseden yazılar yazacağım. Blogumu yakından takip edenler bilir bu blogda yazdığım yazıları Google amca çok sever. Hepsi özgün içeriklerdir. Sadece konu yazmak için yazılmazlar. Gerçek hayatı yansıtan konulardır. Google amcaya saygılar….

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Bilgisayar
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler