iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

UYDUNET Dinamik IP kullanımındaki sorun

Eğer UYDUNET kullanıyorsanız dinamik IP olayını unutun. Tamamen farklı bir anlayışları var. Dinamik IP kullanmak adeta bir işkence.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Normalde o andaki IP adresinizin değişmesi için normalde modmein fişini çekip takmak yeterli olması gerekmelidir. Yani modmein internet ile olan bağlantısı kesilip geri bağlantı sağlanması yeterlidir. Ancak UYDUNET firmasında durum böyle değil. IP adresinizin değişmesi için her defasında müşteri hizmetlerini aramak zorundasınız. Her seferinde telefon görüşmesine ücret ödemek zorundasınız.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Size ilgili birime talebinizin iletildiğini belirtip 10 dakika sonra veya yarım saat sonra modemin fişini çıkarıp takmanız gerektiğini ve o zaman IP adresinizin değişeceğini bildiriyorlar. Bazen gerçekten söyledikleri sürede IP değişmiş oluyor. Bazen IP değişmiyor ve tekrar müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalıyorsunuz. Tekrar aynı bekleyişler başlıyor. Bazen defalarca aramak gerekiyor. 5 defa aramak zorunda kaldığım günler olmuştur. Hem bize masraf her aramamıza telefon görüşme ücreti ödüyoruz, hem de onlar için boşuna uğraşıp zaman kaybı. Müşteri hizmetlerindeki görevlilerin artık isimlerini ezberledim. Yakında vardiyalarını da ezeberlersem hiç şaşırmam.

Ancak bazen öyle hızlı IP değişikliği sağlıyorlar ki şaşırırsınız. Sizi kısa bir süre hatta bekletiyorlar ve IP değişikliğini sağlıyorlar. Bazen modemin fişini çekip takmanızı istiyorlar bazen de istemiyorlar. Demekki bu işlemi hızlı yapabilecek kapasiteleri var. O zaman ne diye bize çile çektiriyorsunuz ?

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Bilgisayar
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler