iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Vodafone Gsm Operatörü Çözüm Değil Sorun Üretiyor !

Vodafone Gsm Operatörünün televizyonlarda verdiği reklamlara aldanıp da Vodafone faturalı hat sakın almayın. Neden mi ? Hadi gelin adım adım Vodafone tarafından bir vatandaşa yaşatılan eziyeti birlikte inceleyelim.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Bize gelen e-maili olduğu gibi yayınlıyoruz.

1 – Televizyon kanallarında sürekli olarak reklamları çıkan Vodafone GSM operatörünün RED tarifelerinin avantajlarının anlatılmasının ve fiyatlarının uygun oluşunun cazibesine kapılarak yaklaşık olarak 7 yıldır kullandığım Turkcell hattımdan vazgeçerek Vodafone operatörüne geçiş yapmaya karar verdim. Vodafone bayisine giderek kimliğimi ve Turkcell hattıma ait en son gelen faturayı ibraz ettim. Vodafone Red Extra Elite isimli tarife ile faturalı hat almak istediğimi belirttim ki bu tarife Vodafone firmasındaki en pahalı tarifedir. Evraklar hazırlandı, imzaladım. Yarım saat boyunca numara seçmekle uğraştım ve en sonunda hoşuma giden bir numara buldum. Yalnız en sonunda bir hata ile karşılaştık. Kara listede olduğum için faturalı hat satın alamazmışım. “Daha önce faturalı hat kullandınız mı ? “diye sordular. Yıllar önce kullanmıştım. “Hemen kontrol edelim, ondan dolayı borç olabilir.” dediler. Kontrol ettiklerinde geçmişe dönük faturalı hattan dolayı borcum olmadığı bilgisi verildi. Ancak adıma pek çok faturasız hat açılmış olduğu ve bu hatların hepsinin de iptal edilmiş olduğunu söylediler. “Evet, doğru. Bir kaç bayiniz kimlik bilgilerimi kopyalarak benden habersiz hat açmış. Bende savcılığa şikayet ederek bu hatları kapattırdım.” dedim. Sorunun bundan kaynaklanabileceği bilgisi verildi. Müşteri hizmetlerini aramam gerekiyormuş. Ana bayi oldukları halde problemi çözemediler. Müşteri hizmetlerini arayarak sorunu bildirdim. Bir hafta sonra tekrar aramam söylendi.

2 – Aradan yaklaşık olarak bir ay kadar geçti. Televizyon kanalllarında sürekli olarak Vodafone firmasının verdiği reklamları görmekteydim. Vodafone RED tarifesinde hattı bulunan abonelerine sundukları avantajları anlatmaktaydılar. O kadar ilgi çekici reklam yayınlanıyordu ki dayanamayıp Vodafone müşteri hizmetlerini aradım ve problemin çözülüp çözülmediğini sordum. Bir yanlışlık olmuş ve problemi düzeltmişler. Artık Vodafone faturalı hat alabilecekmişim. Hemen bir Vodafone bayisine gittim. Talep ettikleri evrakları verdim, imzamı attım. Daha önceden seçtiğim numara şansıma havuzda duruyordu ve bu numarayı satın aldım. Tarih: 21.07.2014 Bana abonelik sözleşmesi ve bir yıl kalma taahhüdü imzalattılar. İmzaladığım belgelerin bir kopyası bana verilmedi, verilmesi gerekirdi. Bu aşamada ikinci defa Vodafone firmasının hatası olmuştu.

Faturamın ilk ay hesap kesim tarihi: 21.08.2014
Tarife dahilinde bana sunulan haklar: Yurtiçi sabit hatlarla sınırsız görüşme yapma, yurtiçi Vodafone hatlarla sınırsız görüşme yapma, yurtdışında Vodafone firmasının faaliyet gösterdiği ülkelerdeki tüm sabit ve mobil hatlarla 4000 dakika görüşme yapma, yurtiçi diğer operatörler ile 6000 dakika görüşme yapma, yurtiçi her yöne 6000 kısa mesaj gönderme, yurtiçi 6GB internet kullanımı ve RED tarifesinin ayrıcalıklarından faydalanmak.
Aylık Tarife Bedeli: 125,00 TL (Bir yıl Vodafone operatörünü kullanma sözü veridğim için her 16,00 TL indirim verdiler. Eğer bir yıldan önce bu tarifeden çıkarsam ve/veya hattı iptal ettirsem yada başka operatöre geçiş yaparsam vermiş oldukları her ay için olan indirimi en son faturaya yansıtacaklarmış.)
Yukarıda belirtilen tarife bedeline ek olarak devlete iletilecek vergi bedeli olan aylık 5,00 TL olmak üzere bir yılda toplam 60,00 TL ödeme yapmam gerekecekmiş. Eğer bir yıl boyunca bu numarayı kullanmazsam dahi toplamda bu ücreti ödemekle yükümlüymüşüm.

Şuana dek herşey güzel. Bir sorun yoktur. Hattı aldım ve kullanmaya başladım. Turkcell hattımın hesap kesim tarihi her ayın yirmi biri. Nasıl olsa bir gün geçti şimdi de iptal etsem bir ay sonra da iptal etsem bendne fatura bedelini tam alacaklar diye Turkcell hattımı iptal ettirmedim ve Apple Iphone 5 telefonumda Turkcell hattımı kullanmaya devam ettim. Bir tane telefoncudan da ucuz çin malı bir telefon alıp Vodafone hattımı bu telefona taktım. Amacım bu çin malı telefonu geçici olarak kullanmaktı. Turkcell hattımı iptal ettirince Vodafone hattımı Apple Iphone 5 telefonuma takacaktım.

4 – Aradan bir ay geçti. Bu süreçte genellikle Turkcell hattımı kullandım. Vodafone hattımdan yaklaşık olarak 100 kısa mesaj göndermiştim, yaklaşık olarak 300 dakika yurtiçi görüşme yapmıştım ve yaklaşık olarak 4000 dakika yurtdışı görüşme yapmıştım. Tam emin olmamakla birlikte bana sunulan yurtdışı görüşme hakkını yaklaşık olarak 50 dakika geçmiş olabilirdim. Ama sorun değildi. Çünkü faturama bunun için ek ücret yansıtılacaktı.

5 – 22.08.2014 tarihinde hattıma 05458867406 numarasından cevapsız bir çağrı geldi. Kim olduğunu merak edip bu numarayı geri aradığımda hattımın aramalara kapatılmış olduğunu ve müşteri hizmetlerini aramam gerektiğini söyleyen bir anons ile karşılaştım. Hemen müşteri hizmetlerini aradım, ancak yine aynı anonsu duydum. İşte çile burdan itibaren başladı. Aslında faturalı hat almak için ilk gittiğimde sorun olmuştu ve bu operatörden hat almamam gerekirdi. Nerden bilebilirdim ki Vodafone firmasının bu kadar kötü olduğunu ????

6 – 22.08.2014 tarihinde Turkcell hattımdan 05425420000 numaralı Vodafone müşteri hizmetlerini aradım, Vodafone hattımla arama yapmaya çalıştığımda hattımın verdiği uyarıyı söyledim: “NUMARANIZ BU TÜR ARAMALARA KAPALIDIR. LÜTFEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYINIZ. YOUR LINE IS BLOCKED FOR THIS TYPES OF CALL. PLEASE CALL THE CUSTOMER SERVICE.” Vodafone hattım ile Vodafone müşteri hizmetlerini dahi arayamadığımı ve Turkcell hattım ile Vodafone müşteri hizmetlerini aradığımı bildirdim. Vodafone müşteri temsilciai borcum olabileceğini ve hattımın bu yüzden kapanmış olabileceğini söyledi. Bende hesap kesim tarihimin bir gün önce olduğunu ve borcum olsa dahi son ödeme tarihi geçmeden hattımın kapatılmaması gerektiğini söyledim. Vodafone müşteri temsilcisi kontrol etti ve henüz fatura çıkmamıştı, yani borcum yoktu. Adıma kayıtlı başka bir hattan dolayı böyle bir işlem uygulanmış olabilirmiş. Adıma kayıtlı pek çok hat gözüküyormuş. Tek tek hepsi kontrol edildi. Faturalı hattım dışında bir adet aktif faturasız hattımın olduğunu ve diğer tüm hatların iptal edilmiş numaralar olduğunu ve bunların da borcunun olmadığını söyledi. Daha sonra “Adınız kara listeye alınmış” dedi. Hattımın kapatılma sebebi sistemde belirtilmediği için ve herhangi bir borcum da olmadığı için şikayet formu oluşturacağını ve beklemem gerektiğini söyledi. Benden güvenlik amacı ile olduğunu söyleyerek çeşitli kişisel bilgilerimi aldı.
İlk başta Vodafone ana bayisine hat almaya gittiğimde karşıma çıkan kara liste tekrar karşıma çıkmıştı. Vodafone firması kendi kafasına göre bir kara liste oluşturmuş ve keyfi olarak yine kendi kafasına göre kişileri bu kara listeye ekleyerek kişilerin iletişim hakkını engellemektedir.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

www.sikayet.var.com isimli siteye girerek şikayet kaydı oluşturdum. www.vodafone.com.tr sitesine girerek “Bize Ulaşın” bölümünden e-mail gönderdim. Ayrıca Vodafone Forum’a girerek şikayetimi içeren bir konu açtım. Vodafone Forum’daki moderatörlerden biri özel mesaj göndererek telefon numaramı istedi, verdim. Konuyla ilgileneceğini ve bana bilgi vereceğini söyledi.

7 – Ertesi gün Vodafone hattıma bir adet kısa mesaj geldi: “HATTINIZ GÜVENLIK NEDENI ILE ARAMALARA KAPATILMISTIR.DETAYLI BILGI ICIN 542 ARAYINIZ.VODAFONE” 23.08.2014 – 08:17 Vodafone hattımdan 542 numarasını aradığımda duyduğum anons şu: “NUMARANIZ BU TÜR ARAMALARA KAPALIDIR. LÜTFEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYINIZ. YOUR LINE IS BLOCKED FOR THIS TYPES OF CALL. PLEASE CALL THE CUSTOMER SERVICE.” Yine Turkcell hattımdan Vodafone müşteri hizmetlerini aradım. Bana gelen mesajı okudum, Vodafone hattımla müşteri hizmetlerini aradığımda duyduğum anonsu aktardım. Görevli, bir gün önce şikayet bırakmış olduğumu ve henüz çözümlenmediğini aktardı. Beklemem gerekiyormuş. www.sikayetvar.com isimli siteye bırakmış olduğum şikayet kaydına ise Vodafone firması tarafından verilen cevap ise yine bu siteye şikayet bırakan herkese verileb cevap ile aynı idi:

“Değerli Abonemiz,

Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir.

Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz.

Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla,
Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

Aynı gün Vodafone hattıma ikinci bir mesaj geldi: “GEREKEN INCELEME YAPILMISTIR. PAKET/OPSIYON ALIMI VEYA DEGISIKLIGI GIBI ISLEMLERINIZ ICIN 7000I UCRETSIZ ARAYABILIRSINIZ.VODAFONE” 23/08/2014 – 19:26 Vodafone hattımdan 7000 numarasını aramaya çalıştım. Ancak duyduğum anons aynen şu şekilde: “HATTINIZ BU TÜR ARAMALARA KAPALIDIR. LÜTFEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYINIZ. YOUR LINE IS BLOCKED FOR THIS TYPES OF CALL. PLEASE CALL THE CUSTOMER SERVICE.” Vodafone müşteri hizmetlerini aradım, aynı anons karşıma çıktı. Mecburen Turkcell hattımdan Vodafone müşteri hizmetlerini aradım. Cep telefonu numaramı tuşladıktan sonra şu anonsu duydum: “HATTINIZ BORCUNDAN DOLAYI KULLANIMA KAPALIDIR. HATTINIZDAN 542 Yİ ARAYARAK BORCUNUZU ÖDEYEBİLİR VE TEKRAR KULLANIMA AÇTIRABİLİRSİNİZ.” Ancak Vodafone hattımdan 542 numarasını aradığımda beni yine çıkmaz bir sokağa yönlendiren şu anonsu duydum: “NUMARANIZ BU TÜR ARAMALARA KAPALIDIR. LÜTFEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYINIZ. YOUR LINE IS BLOCKED FOR THIS TYPES OF CALL. PLEASE CALL THE CUSTOMER SERVICE.” Turkcell hattım ile tekrar Vodafone müşteri hizmetlerini aradım, numaramı tuşlayarak müşteri temsilcisine ulaştım. Olayı izah ettim ve çözüm olarak bana gelen mesajı okudum. Mesajda söyleneni yaptığımda aldığım uyarıyı da söyledim. Bir de benim paketimde bana sunulan haklarımın bitmediğini her ay tarifemin yenilenmesi gerektiğini de anlattım. Müşteri temsilcisi tekrar sil baştan adıma kayıtlı tüm hatları kontrol etti, tüm güvenlik sorularını tekrar sordu, komple herşeyi inceledi ve en sonunda yeni bir şikayet kaydı oluşturdu ve beklemem gerektiğini söyledi. www.vodafone.com.tr sitesine girerek “Bize Ulaşın” bölümünden e-mail gönderdim. Ayrıca Vodafone Forum’a girerek durumu izah ettim. İki gündür hattım hiçbiryeri aramıyor, mesaj göndermiyor ve internete girmiyor.

8 – 24.08.2014 tarihi pazar gününe denk geldiği için hiçbir işlem yapılmadı. Bir gün sonra ise Vodafone hattıma yine aynı mesaj geldi: “GEREKEN INCELEME YAPILMISTIR. PAKET/OPSIYON ALIMI VEYA DEGISIKLIGI GIBI ISLEMLERINIZ ICIN 7000I UCRETSIZ ARAYABILIRSINIZ.VODAFONE” 25/08/2014 – 11:43 Bende Vodafone hattım ile 7000 numarasını aramaya çalıştım. Ancak duyduğum anons aynen şu şekilde: “HATTINIZ BU TÜR ARAMALARA KAPALIDIR. LÜTFEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYINIZ. YOUR LINE IS BLOCKED FOR THIS TYPES OF CALL. PLEASE CALL THE CUSTOMER SERVICE.” Vodafone müşteri hizmetlerini aradım ve karşımda aynı anons: “HATTINIZ BU TÜR ARAMALARA KAPALIDIR. LÜTFEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYINIZ. YOUR LINE IS BLOCKED FOR THIS TYPES OF CALL. PLEASE CALL THE CUSTOMER SERVICE.” Problemimi açıkca ifade etmiş idim. Vodafone hattım ile hiçbir yeri arayamıyorum, verdiği hatalar şunlar, karşıma çıkan anons şunlar, bana önerilen çözüm yolu şu, hattıma gelen mesaj şu, bana önerilen çözümlerle çözüme ulaşamadım. Peki nasıl oluyor da bana aynı çözüm yolu öneriliyor ? Benim zaten paket/opsiyon almamı yada değiştirmemi gerektirecek bir durum yoktur. Ben mevcutta bana sunulan paketi/opsiyonu kullanamıyorum. Benim problemim bu.

Vodafone müşteri hizmetlerini yine Turkcell hattımdan aradım. Tüm olayları baştan sona anlattım. Müşteri temsilcisi tekrar sil baştan adıma kayıtlı tüm hatları kontrol etti, tüm güvenlik sorularını tekrar sordu, komple herşeyi inceledi. Vodafone hattım için 123,70 TL borç çıkartılmış. Her ay faturam vergiler dahil 112,00 TL gelecekti. Biraz fazla gelmiş olmasını yaptığım yurtdışı görüşmelerinin süresini aşmış olabileceğinden olduğunu düşündüğüm için faturaya itiraz etmedim. Müşteri temsilcisi ile hatta konuşurken çalıştığım bankanın internet şubesine girerek hemen faturayı da ödedim ve bunu müşteri temsilcisine söyledim. Müşteri temsilcisi yeni bir şikayet kaydı oluşturdu ve beklemem gerektiğini söyledi. www.vodafone.com.tr sitesine girerek “Bize Ulaşın” bölümünden e-mail gönderdim. Ayrıca Vodafone Forum’a girerek durumu izah ettim. Ancak buradan daha önce yapmış olduğum şikayetlere bir cevap henüz gelmedi.

Bu arada tuhaf birşey farkettim. 22.08.2014 tarihinde Vodafone hattıma 05458867406 numarasından cevapsız bir çağrı gelmişti. Bu numarayı aradığımda hattımın aramalara kapatıldığını öğrenmiştim. Gerekli yerlere şikayet bildirimlerinde bulunduktan sonra bu numarayı Turkcell hattımdan farklı zamanlarda defalarca aramıştım ama her seferinde aradığım kişiye ulaşılmadığı ile ilgili anonsu duymuştum. Kim olduğunu da çok merak etmiştim. Çünkü yeni aldığım Vodafone hattımın numarasını bilen fazla kişi yoktu. 25.08.2014 tarihinde markete gitmiştim. Marketten eve geldiğimde ev telefonum çalıyordu. Açtım ancak konuşan olmadı, arayan kişi sesiz kalıp beni dinledi. Telefonu kapattım ve arayan numarayı kontrol ettim. Vodafone hattımın devredışı bırakıldığı gün Vodafone hattımı arayan numara olduğunu gördüm. Numarayı hemen tanımıştım. Çünkü 4 gün boyunca o numarayı aramış ve ulaşamamıştım. Emin olmak için Vodafone hattımın olduğu telefona baktım ve orada da bir cevapsız arama vardı ve aynı numara idi. Bu numarayı tekrar aradım ama yine ulaşamadım. Merak edip internette bu numaranın kime ait olduğunu araştırdığımda www.sikayetvar.com isimli web sitesine bırakılan bir şikayet dikkatimi çekti. Vodafone hattına bu numaradan cevapsız çağrı geldikten sonra hattının kullanıma kapatıldığı ile ilgili bir abonenin şikayeti vardı. Aynı şikayette bu numaranın Vodafone firmasının kurumsal müşteri hizmetleri dış arama numarası olduğu belirtilmişti. Hat sahibi ne yaptıysa türlü bahanelerle oyalanmış ve hat sahibi en sonunda gidip hattını iptal ettirmiş.

Benim hattım kurumsal değil, bireysel. Vodafone kurumsal müşteri hizmetlerinin benimle ne işi var, beni neden aradı ? Bu arada Vodafone firmasında benim Vodafone numaram ve Turkcell numaram var ama ev telefonu numaram yoktur. Vodafone firması benim ev telefonu numaramı nereden buldu ? Bu telefon numarasını aradığımda neden bu numaraya ulaşılmıyor ? Bu sorulara ne müşteri hizmetleri yanıt verebildi ne de Vodafone Forum’da cevap yazıldı.

Vodafone Forum’da yazmış olduğum konuya “Abonelik sözleşmesine uygun olmayan kullanımdan kaynaklı kapatılmıştır. Hat yasal sahibi müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgiye ulaşabilir.” şeklinde bir yanıt geldi. Vodafone hattımla hiçbir yeri arayamadığım için Turkcell hattımdan Vodafone müşteri hizmetlerini aradım. Vodafone Forum’da bana gelen cevabı söyledim. Hattım yasal sahibi olduğumu belirtitm. Tekrar güvenlik kontrolleri yapıldı. Adıma kayıtlı tüm hatlar kontrol edildi. Bırakmış olduğum şikayet kayıtları incelendi. Vodafone Forum’da belirtildiği gibi bir açıklamaya rastlanmadı. Müşteri temsilcisi, aktif bir şikayet kaydımın olduğunu ve beklemem gerektiğini söyledi. Dört gündür hattım hiçbiryeri aramıyor, mesaj göndermiyor ve internete girmiyor.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

9 – Bir gün daha geçti ve hattıma yeni bir mesaj geldi: “DEGERLI ABONEMIZ GEREKEN INCELEME YAPILMISTIR. PAKET/OPSIYON ALIMI VEYA DEGISIKLIGI GIBI ISLEMLERINIZ ICIN 7000I UCRETSIZ ARAYABILIRSINIZ.VODAFONE” 26/08/2014 – 14:57 Evet, sonunda düzelttiler herhalde diye düşündüm. Vodafone hattım ile 7000 numarasını aradım ve karşımda aynı anons: “HATTINIZ BU TÜR ARAMALARA KAPALIDIR. LÜTFEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYINIZ. YOUR LINE IS BLOCKED FOR THIS TYPES OF CALL. PLEASE CALL THE CUSTOMER SERVICE.” Vodafone müşteri hizmetlerini aradım ve karşımda aynı anons: “HATTINIZ BU TÜR ARAMALARA KAPALIDIR. LÜTFEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYINIZ. YOUR LINE IS BLOCKED FOR THIS TYPES OF CALL. PLEASE CALL THE CUSTOMER SERVICE.” Sanırım birileri benimle dalga geçiyor ! Vodafone müşteri hizmetlerini Turkcell hattımdan aradım. Durumu izah ettim. Hattıma ait faturayı ödemiş olduğumu görüntülediğini, sorunumun da çözüme ulaştırılmış olduğunu, şikayet kaydımın kapatılmış olduğunu görüntülediğini, hattımın aktive edildiğini, hattımı kendisinin de güncellediğini ve hattımın çalışması için hattı kapatıp beş dakika sonra geri açmam gerektiğini söyledi. Söylendiği gibi yaptım ancak sonuç değişmedi: hattım hala aynı anonsu veriyor.

Turkcell hattım ile tekrar Vodafone müşteri hizmetlerini aradım. Herşeyi en baştan anlattım. Telefondaki görevli ise sabırsız ve beni dinlemek istemiyor. Benden kişisel bilgilerimi aldı, adıma kayıtlı tüm hatları kontrol etti, daha önceki tüm şikayet kayıtlarımı inceledi. Şikayet formunu güncelleyeceğini söyledi. Görevliye müşteri hizmetleri ve 7000 numarası da dahil olmak üzere hiçbir yeri arayamadığımı, her şikayet bıraktığımda çözüm olarak 7000 numarasını aramam gerektiğini belirten mesajın hattıma gönderildiğini ama bu numarayı arayamadığımı şikayet formuna mutlaka yazmasını istedim. Çünkü şikayet formunu inceleyip çözüme ulaştırdığını düşünen kişi hattımın hiçbir yeri aramadığı bilgisini ya görmüyor ya da görmezden geliyor. Müşteri temsilcisi formu oluşturduğunu ve beklemem gerektiğini söyledi. Hattımın 7000 numarasını aramadığını www.sikayetvar.com isimli siteye girerek yazdım. Ayrıca Vodafone Forum’da da bu konuyu tekrar dile getirdim. Beş gündür hattım hiçbiryeri aramıyor, mesaj göndermiyor ve internete girmiyor. İyi ki Turkcell hattımı hemen iptal ettirmemişim. İyi ki varsın Turkcell.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

10 – Hattıma yine aynı mesaj geldi: “DEGERLI ABONEMIZ GEREKEN INCELEME YAPILMISTIR. PAKET/OPSIYON ALIMI VEYA DEGISIKLIGI GIBI ISLEMLERINIZ ICIN 7000I UCRETSIZ ARAYABILIRSINIZ.VODAFONE” 27.08.2014 – 09:07 Vodafone hattım ile 7000 numarasını aramaya çalıştım. Ancak duyduğum anons aynen şu şekilde: “HATTINIZ BU TÜR ARAMALARA KAPALIDIR. LÜTFEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYINIZ. YOUR LINE IS BLOCKED FOR THIS TYPES OF CALL. PLEASE CALL THE CUSTOMER SERVICE.” Vodafone müşteri hizmetlerini aradım ve karşımda aynı anons: “HATTINIZ BU TÜR ARAMALARA KAPALIDIR. LÜTFEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYINIZ. YOUR LINE IS BLOCKED FOR THIS TYPES OF CALL. PLEASE CALL THE CUSTOMER SERVICE.” Anlaşılan şu ki ben aylarca şikayet etsem aylarca aynı cevap verilecek. Bugün Vodafone Forum’da bir defa daha abonelik sözleşmesine aykırı kullanım yaptığım gerekçesiyle hattımın kullanıma kapatıldığı söylendi. Tarifemi biraz aştım bu doğru. Ancak tarifemi aştığım miktar için faturama ücret yansıtıldı. Bende itiraz etmeden ödedim. Tarife dahilinde sunulan paketleri kullan daha fazla kullanma diye bir zorlama yapılamaz ki. Ben ne kadar arama yapmak istiyorsam yaparım. Tarifemdeki dakikalarım biterse extra ücret ödüyorum zaten. www.sikayetvar.com isimli sitedeki şikayetime yine daha önceki şikayetimde verilen standart cevap verildi. Bu arada her şikayetimden sonra Vodafone firmasını benim tekrar arayıp sonuç öğrenmem gerekiyor. Vodafone firması beni her nedense hiç aramıyor.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Vodafone müşteri hizmetlerini Turkcell hattımdan aradım. Şikayet kayıtları incelettirdim. Hattıma Vodafone tarafından gönderilen mesajları incelettirdim ve tekrar şikayet kaydı oluşturulmasını istedim. Bu aşama da hattımın yasa dışı kullanım nedeniyle kullanıma kapatıldığını öğrendim. Detaylı bir açıklama yapılmamış. Toplu SMS göndermiş isem böyle bir şey olabilirmiş. Ancak tarifemdeki her yöne 6000 mesajın sadece 150 sini kullandım böyle bir şey mümkün değil. Vodafone içi ve sabit hatlarla sınırsız görüşme hakkını aşırı derecede kullanım yapmış isem nedeni bu olabilirmiş. Hattımla bir ayda toplamda 300 dakika civarı yurtiçi görüşme yaptım. yurtdışı kullanımım biraz fazla oldu ancak bu etkilemezmiş çünkü sınırsız sunulan bir hak değil limitli olan bir hakmış. Neticede fazladan yaptığım görüşme bedelini de ödedim. Demekki kullanımla alakalı bir durum da değil. Farklı bir şey daha öğrendim. Hattım kullanıma kapatıldığında dilekçe yazarak faks çekmem gerekiyormuş. Dilekçede 3 adet imzamın, adresimin, irtibat numaramın olması gerekiyormuş. Bunu her nedense hiç kimse bana söylemedi. Söylenenleri aynen yaptım. Ama bir sonuç elde edemedim.

11 – Hattımı yasal olmayan bir şekilde kullanmış olduğum için kullanıma kapatılmış ve geri açılmayacakmış. Yasal olmayan kullanımın ne olduğunu da bir türlü öğrenemedim. Hattımı faturalıdan faturasıza çevirmelerini defalarca talep ettim ama her nedense hattımı faturasız hatta çevirmiyorlar. Hattı iptal etmek için bayiye gittim ve form doldurdum. Beni 7 gün içinde arayacaklarmış sonra iptal olacakmış. İşin ilginç olan tarafı ise Vodafone hattım ile aradığım yerleri Turkcell hattım ile de aradım. Aynı yerlere her iki hattımla da mesaj gönderdim. Turkcell’de yasal olup da Vodafone’da yasal olmayan şey nedir anlamadım. Umarım hattı iptal ederler. Çünkü iptal olmadığı sürece her ay fatura göndermeye devam edeceklermiş. Tarih 03.09.2014.

12 – 16 gün boyunca beni aramayan Vodafone görevlileri 06.09.2014 tarihinde ilk defa aradılar. Hattımı iptal etmezsem 6 ay boyunca geçerli olmak üzere %15 indirim yapacaklarmış. İlk önce istemedim. Çünkü 16 gün boyunca bnei deli etmişlerdi. Zaten Vodafone hattım ile hiçbir yeri arayamıyordum. Vodafone hattımı hemen açacaklarını ve kullanmaya devam etmemi söyleyerek beni ikna ettiler. Fakat 10 dakika sonra aynı bayan beni aradı ve hattımın iptal olduğunu ve tekrar geri açılamayacağını söyledi. Bende itiraz etmedim. Sonunda Vodafone firmasından kurtulduğumu düşünüyordum. Ancak yanılmışım.

Bu aşamada www.vodafone.com.tr üzerinden yaptığım tüm şikayetler için toplu olarak hepsine birden birbirini izleyen iki gün içinde şikayetemin hala çözümlenme aşamasında olduğuna dair bilgi mesajı geldi.

13 – Şuanda tarih 13.09.2014 ve Vodafone firması hattımı hala iptal etmedi. Şebeke var. Arama geliyor ama arama yapmıyor. Müşteri hizmetlerini aradım ve iptal talebimin gerçekleşmediğini öğrendim. Vodafone çalışanları müşteri ile dalga mı geçiyorlar ? Hesap kesim tarihi yaklaştı ve hat iptal olmaz ise bir daha fatura gelecek. Müşteri hizmetleriyle biraz tartıştıktan sonra mecburen yine Vodafone bayisine gittim. Vodafone bayisi faturalı hatlarda iptal işlemi yapamıyormuş. Sadece iptal başvurusu alabiliyormuş. İptal işlemini bu başvurudan sonra müşteri hizmetleri yapıyormuş. Madem ki öyl müşteri hizmetleri niye bana bayiye git diyor ? Bu kadar sorumsuzluk da olmaz. Bayide çalışan görevli küçük bir de tüyo verdi: Eğer müşteri hizmetlerini arayarak hattımı faturasıza çevirirsem bayiden hattımı iptal edebilirmişim. Vodafone firmasının çevirdiği oyunu bu aşamada farkettim. Faturalı hattı iptal etmeyecek ve müşteriyi hizmet almadığı hat için fatura ödemeye mecbur edecek. Dünyadaki en iyi operator olduğunu iddia eden bir firmaya hiç yakıştıramadım. Tekrar iptal talebi verdim. Bir yıllık tüm vergileri ödemeyi ve hattımı bir yıl dolmadan iptal ettirdiğim için ceza ödeyeceğimi de kabul ettim. Bakalım ne olacak ?

14 – Sonuç olarak hiç kimseye Vodafone hat almasını tavsiye etmiyorum. Turkcell kullanmaya devam. İyi ki varsın Turkcell.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler