iGOTEK Bilgi Bankası

Bilginin Doğru Adresi

Yurtdışından telefon getirilirken dikkat edilmesi gerekenler

Eğer yurtdışından cep telefonu getiriyorsanız dikkat ! Yeni yasa taslağı açıklandı. Yurtdışından Türkiye’ye getirilen her bir teleofn için 100 TL vergi talep edilecek.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

2011 yılı içerisinde yurtdışından yaklaşık olarak 1 milyon adet cep telefonu yolcu beraberinde Türkiye’ye getirildi. Durum böyle olunca devlete ek gelir kapısı açılmış oldu ve Türkiye’ye getirilen her bir cep telefonu için 100 TL harç talep edileceği açıklandı. Ödenecek 100 TL ÖİV adı altında ödenecek. Özel iletişim vergisi olarak 100 TL ödeneceğini göz önünde bulundurursak ucuz model cep telefonunu yurtdışından getirmemenizi tavsiye ederiz.

Bu Yazı iGOTEK Bilgi Bankası'na Aittir. http://blog.igotek.net - Powered by iGOTEK Online Security & Investment Corporation. Bilgi almak için lütfen 0 555 204 09 25 numarasını arayınız.

Peki oldu da getirdiniz ve telefon 100 TL etmiyor. Bu durumda ne yapacaksınız ? Piyasada cep telefonlarının imei numarasını değiştirerek kullanıma açan işyerleri var. Çok düşük ücretlere arızalanmış bozulmuş tamiri mümkün olmayan cep telefonlarının seri numarasını sizin cep telefonunuza yükleyerek sanki o teleofnmuş gibi kullanıma hazır hale getirebiliyorlar. Bunun için sizden düşük miktarda bir ücret talep ediyor. Peki yapılan işlem yasal mı ? Elbette değil. Bence devlet illegal olarak bu şekilde işlem yapılmasını önlemek için yurtdışından Türkiye’ye getirilen cihazlardan alacağı ÖİV bedelini telefonun modeline ve piyasa değerine göre talep etmelidir.

Bilgi Destek Hattı Telefon Numarası: 0 555 204 09 25
Elastix Türkiye Türkçe Destek Hattı: 0 555 204 09 25
 
Not: 0 555 204 09 25 numaralı Bilgi Destek Hattı arandığında yapacağınız görüşme gsm operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir.
Kategori: Cep Telefonu
  • facebook-share
  • tweet-it

Powered By iGOTEK Kurumsal Çözümler